Zdrowy, spokojny sen jest jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka, a dla rodzica szansą na… chwilę odpoczynku dla siebie. Jednak na to, czy maluszek będzie spał długo i mocno wpływa nie tylko zmęczenie, ale też prawidłowe warunki w sypialni. Wygodne łóżeczko odpowiedniej wielkości i przyjemna, przewiewna, ale odpowiednio ciepła pościel to ważne elementy, tworzące atmosferę wnętrza sypialni.

Płeć dziecka w żaden sposób nie wpływa na wymagania jakościowe, jakie musi spełniać jego pościel. Cała różnica sprowadza się do upodobań estetycznych. Podczas gdy chłopcy z reguły preferują ciemniejsze barwy i mocniejsze motywy, dziewczynki cieszą raczej subtelniejsze dekoracje.

Jaka pościel spodoba się małej dziewczynce?

Chociaż utarło się, że ozdoby dla dziewczynek produkowane są w kolorze różowym, nie jest to najlepsza barwa dla pościeli. Róż jest dość jaskrawy i żywiołowy, w związku z czym może działać na malucha pobudzająco. W przestrzeni do snu zdecydowanie lepiej sprawdzą się stonowane kolory, np. pastele, które najpewniej też spodobają się twojej córeczce.

Tłem dla printów na pościeli dla dzieci najczęściej są stonowane zielenie i błękity, czasem też kolory ziemi. Główny motyw na pościeli dla dziewczynki może przedstawiać np. misie albo uśmiechnięte owieczki, które można liczyć przed zaśnięciem. Jeśli chcesz mieć pewność, że poszewki na kołdrę spodobają się przyszłej właścicielce, najlepiej zapytaj ją o zdanie i zaproponuj, by wskazała najładniejszy wzór na stronie sklepu internetowego Zasypianko.pl.

Zdrowa pościel dla dziecka

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, najważniejszym zadaniem pościeli jest zagwarantowanie twojemu dziecku odpowiednio komfortu snu. Właśnie dlatego komplet pościelowy musi przede wszystkim być dopasowany do wielkości kołderki i wykonany ze zdrowych, przyjaznych materiałów.

Absolutnie niewskazane jest używanie pościeli ze sztucznych materiałów. Najlepszą tkaniną na bieliznę pościelową jest bawełna. Naturalna pościel bawełniana jest nie tylko miła w dotyku, ale też przewiewna, dzięki czemu zapobiega przegrzewaniu się i poceniu dziecka podczas snu. Zaletą takich tkanin jest też łatwość utrzymania czystości i higieny – pościel bawełnianą można prać często i w wysokich temperaturach.

Wybierając pościel dla dziecka warto sprawdzić, czy wyrób posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Produkty wyróżnione tym certyfikatem są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ do ich produkcji i zdobienia nie używano żadnych substancji szkodliwych, takich jak pestycydy, związki aromatyczne z chlorem i formaldehyd.

No votes yet.
Please wait...