W ostatnich tygodniach mieliśmy sporo okazji, które wymagały nabycia mniejszego lub większego prezentu. Gwiazdka jak wiadomo kojarzy się z prezentami, później Nowy Rok, a nawet jakaś parapetówka wpadła.

Od kilku lat przedkładamy internetowe kupowanie prezentów nad tradycyjne z reguły z przyczyn czasowych. Obecnie można zaobserwować z każdej strony wysyp „chińszczyzny”, która zalewa popularne portale zakupowe, a niestety z ilością nie idzie w parze jakość tych produktów. Naturalnym wyborem stały się zatem sklepy internetowe, które oferują bardziej „solidny” asortyment, niż handlarze „chińszczyzną”.

Wraz z przyrostem liczby sklepów internetowych, zaczęły się pojawiać porównywarki cen rozbudowane o opinie o produktach.

Ta druga funkcjonalność jest szczególnie przydatna, gdy nie mamy pojęcia co wybrać,  a już z pewnością, gdy chcemy dowiedzieć się co sądzą o danym produkcie jego użytkownicy.

Taką właśnie porównywarką jest serwis okazje.info.

W tym momencie ktoś może się obruszyć, że przecież większość dużych sklepów internetowych ma swoje własne systemy wystawiania opinii. Problem z nimi polega na tym, że część sklepów opinie klientów… tworzy sama, więc wartość takich opinii jest mocno dyskusyjna. W takim przypadku nawet najgorszy produkt zdobywa pochlebne recenzje.

Owszem, to nawet prawdopodobne.. ale nie w okazje.info.

To co wyróżnia porównywarkę okazje.info, to system „Wiarygodnych opinii”, czyli takich, które są wystawiane dopiero po zakupie danego produktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kolejny kupujący dany produkt ma gwarancję, że opinia została wystawiona, przez osobę, która go posiada.

Muszę przyznać, że jest to bardzo przekonujące, szczególnie gdy szukamy czegoś co nie jest tanie, a ma być intensywnie używane (laptopy, telefony, telewizory, elektronarzędzia, itp).

Druga kwestia to sam sklep. Pewnie nie raz zdarzyło Wam się otrzymać niewłaściwy produkt, w innym terminie, czy nawet uszkodzony. Na okazje.info również sprawdzimy wiarygodne (bo od klientów danego sklepu) opinie. Sam ostatnio zasięgnąłem opinii o sklepie Bergnershop kupując prezent na parapetówkę. Bardzo zależało mi bowiem na czasie. Opinie ostatecznie przekonały mnie zakupu.

Co do samej strony to jest bardzo przejrzysta, posiada wiele sklepów do porównania, szybką i trafną wyszukiwarkę, a system kategorii produktów bardzo ułatwia nawigację po serwisie.

Z dodatkowych „bajerów” to np. gazetki promocyjne z różnych sklepów i marketów, a także bardzo przydatne rankingi produktów (np. laptopów, czy lodówek).

Myślę, że każdemu mogę polecić serwis okazje.info i żałuję, że nie znałem go jak szukałem sprzętu AGD do mieszkania 😉

A Wy jakie macie doświadczenia z zakupami przez Internet, i czym się kierujecie przy wyborze sklepu czy produktu?

 

No votes yet.
Please wait...