Na wstępie warto zauważyć, że projektowanie wnętrz nie jest wcale łatwym zadaniem. Oprócz ogólnej koncepcji każdy projekt powinien posiadać szczegółową dokumentację techniczną. Jeśli więc zależy nam jedynie na małym liftingu wnętrza, na niedużej zmianie jego wystroju to z powodzeniem możemy zrobić to samemu. Jednak w przypadku generalnego remontu czy projektowaniu wnętrza od podstaw warto skorzystać z fachowej pomocy architekta wnętrz. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.

Doświadczony architekt wnętrz opracuje dla nas wymarzoną koncepcję i na jej podstawie przygotuje wizualizacje 3D, dzięki którym będziemy mogli zapoznać się z przyszłym wyglądem całego wnętrza. Wizualizacje są szczególnie przydatne dla osób, które nie są do końca pewne czy efekt końcowy będzie satysfakcjonujący. Na tym etapie możemy wprowadzić jeszcze jakieś poprawki i zdecydować się na ostateczne detale. Wizualizacje wnętrz to również świetny sposób na dobranie odpowiedniej kolorystyki. Na ich podstawie będziemy mogli przyjrzeć się czy wybrane przez nas kolory pasują do siebie, czy może wręcz przeciwnie – „gryzą się” wzajemnie. W przypadku wątpliwości możemy zdecydować się na inny wariant. Gdy wszystko będzie już ustalone (stylistyka, wyposażenie i materiały) architekt przygotuje szczegółową dokumentację na podstawie której ekipa remontowa rozpocznie prace wykończeniowe. Korzystając z usług fachowca możemy mieć pewność, że będziemy mieli właściwie rozplanowane instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne. A jeśli nie mamy czasu na dopilnowanie ekipy możemy zamówić usługę kompleksową, która polega na pełnym nadzorze nad inwestycją.

Oczywiście jeśli czujemy się na siłach możemy spróbować samemu zaaranżować nasze wnętrze, natomiast w przypadku wątpliwości lepiej powierzyć to zadanie fachowcom. Będziemy mieli wtedy gwarancje, że wszystkie prace będą przebiegały z zaplanowanym harmonogramem, unikniemy kosztownych błędów, które mogą wynikać z naszej niewiedzy, a co najważniejsze będziemy mogli obejrzeć gotowy projekt na wizualizacjach 3D. Pamiętajmy jednak, że aby być w stu procentach zadowolonym ze współpracy należy wybrać architekta wnętrz o ugruntowanej pozycji na rynku. Należy także bezwzględnie podpisać umowę, która będzie zawierała wykaz zadań spoczywających na architekcie. Te rzeczy na pewno pozwolą maksymalnie zminimalizować ryzyko związane z zatrudnieniem niewykwalifikowanej osoby.

No votes yet.
Please wait...