Ramki do zdjęć mogłyby się wydawać produktem, który przeznaczony jest dla jedynie pojedynczego celu. Jednak, jak się okazuje, mogą one mieć o wiele więcej zastosowań, niż moglibyśmy podejrzewać. Nietrudno zauważyć, że ramki same w sobie często są niezwykle estetycznym dodatkiem, do każdego wnętrza. W sklepach znajdziemy wiele ich wersji kolorystycznych, które z łatwością dopasujemy nawet do najbardziej wymagających wnętrz i gustów. Co więcej, wykonywane są z różnej „maści” surowców, co daje jeszcze szersze pole do ich stylizacji i wykorzystania w aranżacji wnętrza.

Ramki fotograficzne stanowią ozdobę same w sobie, a ich wykorzystanie nie musi ograniczać się jedynie do ich pierwotnej funkcji, a wręcz przeciwnie stanowić dopiero początek tego, co będziemy w stanie za ich pomocą wytworzyć. Sprawdźmy, jakie jeszcze zastosowania mogą mieć niepozorne ramki do zdjęć.

Ramki fotograficzne jako nowoczesna dekoracja

O tym, że ramki do zdjęć wraz z fotografiami mogą stanowić dekorację w domu, nie ma nikt wątpliwości. Barwne, rzeźbione, czy też po prostu zwykłe jedynie subtelnie podkreślające fotografie i stanowiące akcent kolorystyczny dla wnętrza, to zadanie, które ramki fotograficzne pełnią fenomenalnie.

Jednak, jak się okazuje, ich rola ozdobna nie musi ograniczać się tylko do tego, że będą akcesorium porządkującym fotografie na naszych ścianach i biurkach. Mogą one się stać ozdobą samą w sobie.

Początkowo ów pomysł może wydać nam się niekoniecznie trafiony. Wystarczy jednak wybrać się do któregokolwiek sklepu meblowego, czy też miejsca, w którym prezentowane są propozycje na aranżacje wnętrz. Ramki fotograficzne są w nich często uwzględnione, lecz nie we wszystkich znajdować się będą zdjęcia. Dlaczego?

Zazwyczaj tłumaczyliśmy to sobie, że „przecież ktoś nie będzie wstawiał fotografii do ramki w propozycji aranżacji wnętrza, oczywistym jest, że inwestor ma to zrobić samodzielnie”. I może w niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest, choć – jak można się domyślić — nie jest to reguła. Projektanci wnętrz dobierają ramki w taki sposób, aby stanowiły one dekorację samą w sobie. Nie muszą one być nawet uzupełnione zdjęciami.

Wystarczy wziąć kilka ramek, które przypadną nam do gustu i podkreślają aranżację wnętrza i zamieścić je na ścianie. W puste ramki – aby dekoracja nie wydawał się nieukończona – umieścić możemy ładnie przycięte kolorowe kartki papieru, czy też inny akcent, który będzie współgrał z całym projektantem. Jeśli chodzi o ustawienie, nie musimy się tutaj ograniczać. Jednak, gdy potrzebujemy odrobiny inspiracji, bądź zwyczajnie nie mamy pomysłu wystarczy, że po posiłkujemy się tymi, które znajdziemy w sieci. Ramki fotograficzne pełniące jedynie funkcje dekoracyjną można umieszczać w podobnych konfiguracjach, jak te, w których znajdują się zdjęcia. A nawet pokusić się o bardziej „fantazyjne” ich zestawienia.

Miejsce na pamiątki

Kolejnym ciekawym zastosowaniem ramek do zdjęć, jest umieszczenie w nich przedmiotów, które będą przywoływać -podobnie, jak zdjęcia – ważne dla nas wspomnienia. Ramki drewniane, plastikowe, aluminiowe i te wykonane z innych surowców, będą idealnym miejscem dla płaskich przedmiotów pamiątkowych. Co konkretnie możemy w nich umieścić?

Tak naprawdę wszystko, co się w nich tylko zmieści, a my będziemy mieli ochotę często sobie o tym przypominać. Ograniczać nas tylko własna wyobraźnia. To, co z pewnością warto umieścić w ramce, to sentymentalne listy od kogoś lub do kogoś (których nigdy nie wysłaliśmy), pocztówki, czy też pierwsze opowiadanie naszej pociechy lub cudowna laurka, którą mieliśmy zaszczyt otrzymać od dziecka.

Dzięki ramce nie tylko takie niezwykłe pamiątki zawsze będziemy mieli przed oczami, ale również nie zostaną one zagubione pomiędzy regałami szafek.

Dla kolekcjonerów

Ramki do zdjęć, to również idealny sposób na przechowywanie i jednocześnie prezentowanie zdobytych przez siebie okazów kolekcjonerskich. Oczywiście ich możliwości przechowywania będą znacznie ograniczone ze względu na podwyższoną wilgotną i dostęp powietrza, jednak niemniej wiele interesujących okazów, będziemy mogli zachowywać w taki sposób.

Z powodzeniem umieszczać możemy w nich zaschnięte liście, bądź kwiaty – również te o wartości sentymentalnej. Będą stanowić one również doskonałą formę dekoracji pokoju.

Osiągnięcia i dyplomy

Kto powiedział, że dyplomy i zaświadczenia ważnych dla nas osiągnięć powinniśmy chować do szuflady? Zamiast wsadzić je w segregator, czy też oprawiać je w nudne antyramy, możemy – te o szczególnym dla nas znaczeniu – zamieścić właśnie w ozdobnej ramce. Będą prezentować się o wiele ciekawiej. A zdobyty przez nas kolejny sukces będzie zdawać się jeszcze bardziej prestiżowy i wyjątkowy.

Dyplomy i zaświadczenia coraz rzadziej są nudne i czarno białe, to daje nam spore pole do manewru, dla wybrania naprawdę ciekawej ramki na zaświadczenie o ukończeniu kursu, czy też inne nasze osiągniecie. Pamiętajmy, aby do tego celu ramki dobierać w taki sposób, aby podkreśliły kolorystykę zaświadczenia i nie gryzły się z resztą aranżacji pomieszczenia.

Porady udzielił sklep z ramkami na zdjęcia Fotosklep55.pl

No votes yet.
Please wait...