Rolety zewnętrzne to popularny sposób na ochronę przed słońcem, deszczem, wiatrem i zimnem, ale są też jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa naszego domu czy biura. Rolety zewnętrzne z funkcją antywłamaniową mają specjalne mechanizmy, które utrudniają wejście do naszego domu osobom trzecim. Roleta antywłamaniowa to najczęściej specjalne blokady, które uniemożliwiają podniesienie rolety z zewnątrz. Są one również wyposażone w dodatkowe mocowania, które utrzymują rolety w miejscu, nawet gdy wywierana jest na nie duża siła.

Roleta antywłamaniowa – najważniejsze cechy

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są trudniejsze do złamania niż tradycyjne materiały stosowane w roletach zewnętrznych. Jak wspomniane było wcześniej, posiadają one systemy blokad uniemożliwiających „siłowe” dostanie się do domu, poprzez jej podciągniecie lub próby uszkodzenia.

Dodatkowo niektóre rolety zewnętrzne są wyposażone w system alarmowy, który w razie próby włamania uruchomi sygnał dźwiękowy lub powiadomi właściciela domu na przykład przez aplikację na telefonie. Tego typu rolety są też często integralną częścią systemów inteligentnych domów.

Niektóre zewnętrzne rolety, zarówno te antywłamaniowe, jak i zwykłe, mogę pełnić także rolę żaluzji. Oznacza to, że nie zwijają swojej długości wewnątrz mechanizmu, ale mogą składać się z lameli, które dają możliwości odsłonięcia okna widoku z okna, jednocześnie nie dopuszczając do tego, aby można było widzieć nas z zewnątrz. Roleta antywłamaniowa z funkcją żaluzji zewnętrznych jest jednym z najczęstszych ostatnio wyborów, dzięki właśnie mnogości zastosowań.

Oczywiście roleta zewnętrzna to także niezależnie od jej rodzaju możliwości ochrony wnętrza przed dużym nasłonecznieniem. W nowoczesnych modelach ich funkcje izolacyjne są na wyjątkowo wysokim poziomie. Wspomnieć trzeba też o podstawie, czyli ochronie prywatności.

Roleta antywłamaniowa i nowoczesność

Roleta antywłamaniowa wykonana według najnowocześniejszych myśli technologicznych to rozwiązanie, którego do tej pory niejednokrotnie brakowało.

Przede wszystkim rolety antywłamaniowe elektryczne mają teraz często napędy hybrydowe, a więc po odłączeniu (lub przy braku) elektryczności działają dzięki akumulatorom solarnym.

Dodatkowo nie ma problemu, aby stały się one częścią systemów inteligentnych domów, gdzie mogą być programowane na odsłanianie się samoczynne o pewnych porach dnia, a nawet przy wybranych warunkach zewnętrznych.

No votes yet.
Please wait...