Rolety zewnętrzne to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowoczesnych domach. Zastosowanie tego typu osłon okiennych jest wybierane przez osoby, które lubią pewne i wielofunkcyjne urządzenia, idące z duchem czasu. Dobre rolety ochronią nas nie tylko przed światłem z ulicy czy też nadmiernym nasłonecznieniem. Są one wielofunkcyjne i warto z wykorzystać wszystkie ich zalety.

Rodzaje rolet.

Rolety zewnętrzne to nie tylko komfort w domu, ale również bezpieczeństwo. Podzielimy je w zależności od tego, czy montujemy je w domu, który już powstał, czy też projektujemy je w nowym budynku. Wyróżniamy:

  • Rolety do zabudowy. Wymagają one wyprofilowanego nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Tego typu rolety zapewniają świetną izolację akustyczną oraz cieplną. Doskonale sprawdzą się w domach pasywnych.
  • Rolety naokienne, które montowane są wraz z oknem. Można je stosować zarówno w starych budynkach, jak i nowych. Są eleganckie i dobrze dopasowują się do większości stylów architektonicznych.
  • Rolety elewacyjne. Sprawdzą się w nowym i starym budownictwie bez konieczności wymiany okien. Można je montować nad wnęką okienną bądź też na elewacji.

Zalety rolet.

Niezależnie od tego, który rodzaj rolet wybierzemy, będziemy mogli cieszyć się ich funkcjonalnością i docenić komfort użytkowania. Do głównych zalet rolet zaliczymy:

  • Bezpieczeństwo. Dom z roletami zewnętrznymi odstrasza ewentualnych włamywaczy oraz opóźnia czas włamania. Wzmocnienie rolet oraz zintegrowanie je z systemem alarmowym może z naszego domu zrobić prawdziwą twierdzę.
  • Izolacja termiczna. Latem opuszczone rolety utrzymują w budynku przyjemny chłód, chronią wnętrze domu przed nasłonecznieniem. Poza tym zaciemniają wnętrze i dodają mu prywatności. Natomiast zimą rolety zabezpieczają przed nadmierną utratą ciepła.
  • Izolacja akustyczna. Rolety świetnie wyciszą hałasy z zewnątrz i pozwolą nam spokojne wypocząć w swoim domu.
  • Ochrona szyb. W przypadku gwałtownych opadów deszczu, gradu czy śniegu z opuszczonymi roletami możemy czuć się w domu bezpiecznie.
  • Walory estetyczne. Dobrze dopasowane rolety dodadzą budynkowi klasy i na pewno urozmaicą jego wgląd.

Według eksperta z Salonu okien i drzwi w Sosnowcu – „Chętnie wybieramy rolety do domu, gdyż zwiększają poczucie bezpieczeństwa, a ich prosta obsługa daje poczucie komfortu. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku”.

Rolety mają wiele zalet i warto zdecydować się na ich montaż. Należy pamiętać, że dzięki zamontowaniu rolet możemy zredukować straty ciepła nawet o 15 procent.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...