Tapicerowane ściany, które nazywane są także ścianami pikowanymi, nie są już nowością, ale w Polsce są dość rzadko spotykane. Składają się ze specjalnych paneli, najczęściej wykonanych z drewna, a następnie pokrytych grubą pianką, które z zewnątrz są tapicerowane wybranym materiałem, na przykład przypominającym zamsz lub aksamit.

Efektownie prezentująca się ściana tapicerowana najczęściej umieszczana jest w sypialni za zagłówkiem łóżka – może obejmować wtedy całą ścianę lub tylko jej część w zależności od pomysłu klienta. Do wyboru jest szereg metod na jej wykończenie – panele mogą być prostokątne, kwadratowe, można też wykończyć je pikowaniem lub kolorowymi przeszyciami.

Zalety tapicerowanych ścian:

  • natychmiast powodują, że wnętrze prezentuje się bardziej elegancko i jednocześnie jest bardziej przytulne
  • ściana tapicerowana może służyć jako wygodny zagłówek, gdy zostanie umieszczona za łóżkiem
  • obicia ścian dodatkowo wygłuszają wnętrze
  • panele tapicerowane mogą być zdemontowane i zamontowane w innym miejscu

Oczywiście, takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Przede wszystkim ściana z materiału tapicerskiego jest narażona na zabrudzenia i wymaga odpowiedniej pielęgnacji – najczęściej w celu usunięcia zabrudzeń konieczne jest skorzystanie z odkurzacza piorącego.

Gdzie można zamówić ścianę tapicerowaną?

Jeżeli interesuje cię efektowna ściana z pikowanej tapicerki, w takim przypadku najlepiej powierzyć jej wykonanie doświadczonemu tapicerowi, który ma w tym zakresie doświadczenie. Jeżeli ma być to tapicer w Warszawie, bez problemu znajdziesz adresy firm, które będą mogły wykonać dla ciebie na zamówienie ścianę tego rodzaju.

Drugim rozwiązaniem jest zakupienie gotowych paneli, ale zasadniczo zwykle jest to droższy wybór, ponadto panele mają określone kształty i wymiary, co powoduje, że nie zawsze mogą być one optymalnie dopasowane do miejsca montażu.

No votes yet.
Please wait...