Drewno króluje

We wnętrzu skandynawskim podłoga powinna być jasna i drewniana, surowa lub bielona. Ewentualnie pokryta specjalnym olejem lub matowa. Meble, podobnie jak podłoga, zazwyczaj są naturalnie drewniane, lub pokryte białą albo szarą farbą bądź okleiną.

Odpowiednie światło

Nie sztuką jest rozświetlić wnętrze lampami, choć to także ważne. W skandynawskich wnętrzach raczej nie znajdziemy firan, ewentualnie zasłony obramowujące okiennice lub same rolety. Ten prosty zabieg daje dużo światła dziennego i optycznie powiększa pomieszczenie. Sztuczne światło ogranicza się raczej do surowych, metalowych lub szklanych lamp i prostych, papierowych abażurów dobrze komponujących się z drewnem.

Kolorów brak

Może nie zupełnie brak, ale dominuje biel, szarość, beże, a także czerń, choć jedynie w detalach. Dzięki nim wnętrze jest jasne i czyste oraz sprawia wrażenie większego. W wystroju możemy postawić na spokój i jednolite barwy, lub wręcz przeciwnie – pójść w kontrasty, jednak pamiętając, że mocne akcenty (np.. duże wzory) powinny być tylko dodatkiem.

Dodatki

Bardzo proste, surowe i oszczędne. Takie jak lniane poduszki czy narzuty. Króluje naturalizm, więc wełna i bawełna także będzie mile widziane. Przy wyborze innych dodatków, nadających wnętrzu osobisty charakter, można poszaleć. Mogą być designerskie, kolorowe i odjechane. To one mają nadać twojemu wnętrzu charakter i ostateczny wygląd.

Jeśli marzysz o wyjątkowym wnętrzu, które odda twój charakter i będzie pasowało do ciebie, spróbuj urządzić je w stylu skandynawskim. Wybierając dodatki możesz poszaleć i pokazać siebie. Sprawdź na http://kasanaobcasach.com.pl/ jakie jeszcze praktyczne rozwiązania możesz zastosować w swoim domu, aby stał się twoim miejscem na ziemi.

No votes yet.
Please wait...