Szafki na wymiar można zamówić do każdego pomieszczenia w domu, jednak najbardziej kojarzą się z kuchnią. Nic w tym dziwnego, wszak co najmniej jedna osoba w większości rodzin spędza w niej dużo czasu. I to codziennie!

Kuchnię cechować musi porządek i harmonia. Wiele sprzętów koniecznych do przygotowywania jedzenia potrzebuje swojego miejsca w szafkach. Do tego dochodzi zastawa, sztućce, naczynia okazjonalne, sprzęty podstawowe – kuchenka, lodówka – oraz dodatkowe, jak np. mikrofalówka, toster czy robot kuchenny. Wszystko musi się zmieścić, a do tego nie może stać byle gdzie, narażając domowników na potknięcie się. Aby okiełznać chaos, można zdecydować się na dwa rodzaje kuchni: na wymiar lub nie.

Plusy mebli kuchennych na wymiar

Niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest to, że idealnie wpasowują się nawet w najmniejsze pomieszczenie, co jest szczególnie ważne dla osób mieszkających w blokach. Wyższe niż standardowe szafki, podwójne kredensy, szersze blaty i głębsze szuflady sprawią, że uda się schować cały sprzęt, bez konieczności ustawiania czegokolwiek na wierzchu. Zyska się tym samym większą przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Również pomieszczenia niestandardowe pod względem kształtu zyskają, gdy zagospodaruje się je meblami na wymiar. Skośne ściany bądź sufit, wnęki, ostre kąty, półkola czy nagłe uskoki to trudne obszary do wykończenia gotowymi meblami ze sklepu.

Mimo iż meble oferowane przez sklep lub salon mogą być dobrej jakości, te robione na wymiar zostaną przygotowane staranniej i precyzyjnej. Nie będą meblami z fabryki, ale bezpośrednim dziełem ludzkich rąk. Oryginalnym.

Zamawianie mebli na wymiar to również większa kontrola ich kształtu i wyglądu. Sam dobierasz kolor i odcień, materiał, uchwyty, elementy oraz rzeźbienia. Możesz zaprojektować wymarzone meble, rozrysowując projekt na kartce. Przedstawiciel firmy na pewno udzieli Ci pomocy, podpowiadając, co jeszcze warto zastosować, a co będzie niemożliwe.

Minusy mebli kuchennych na wymiar

Niestety każdy medal ma dwie strony. Meble na wymiar to luksus, na który nie będzie mogła sobie pozwolić każda osoba, szczególnie gdy zamarzy jej się urządzenie kuchni w 100% podług własnych upodobań. Dla takiej osoby odpowiedniejsze będą gustowne i dobrane rozmiarem szafki kuchenne, jak najbardziej przypominające te, o których marzy.

Meble dostępne w marketach i salonach meblowych można zabrać do domu od razu, a jeśli zamawia się dostarczenie ich do domu przez sklep, trzeba poczekać kilka dni. Przy wyborze mebli na wymiar czas oczekiwania jest jeszcze dłuższy, obejmuje on bowiem nie tylko dostarczenie, ale także wykonanie projektu przez firmę, zatwierdzenie go przez Ciebie oraz wykonanie mebli. Ponadto firmy oferujące robienie mebli na wymiar bywają kilkuosobowe, więc jeśli w danych okresie trafi się dużo klientów, możesz czekać nawet miesiąc i dłużej.

Ostatni minus to cena, dla mebli na wymiar znacząco wyższa. Nie chodzi tu wyłącznie o dobór lepszych materiałów, ale również wykonanie czegoś niestandardowego i dostosowanego do Twoich potrzeb. Jeśli wiesz, że masz dużą kuchnię, do której bez problemu wstawisz gotowe meble, będzie to korzystniejszym rozwiązaniem.

No votes yet.
Please wait...