Każdy chciałby, aby nigdy nie przydały mu się preparaty na szczury, ale niestety te szkodniki mogą pojawić się w piwnicy lub nawet w mieszkaniu. Wymaga to jak najszybciej interwencji, gdy tylko wystąpią podejrzenia dotyczące obecności nieproszonego gościa. Już nawet mysz stanowi spory problem, ale szczur to duże wyzwanie dla domowników. Już sam jego widok wzbudza strach, ponadto szczur może być agresywny, przenosić różne choroby, nie mówiąc o zniszczeniach i nieprzyjemnych zapachach. Na szczęście jest wiele sposobów na pozbycie się intruza ze swojego życia w postaci trutek, łapek, odstraszaczy itd.

Problem ze szczurami w domu

Na terenach wiejskich można często natknąć się szczura, co z pewnością nie należy do miłych spotkań. Problem pojawia się, gdy zwierzę wtargnie do domu i postanowi się w nim zagnieździć. Szczury najczęściej ukrywają się w piwnicy, ale mogą też krążyć po całym domu. Nie są one małe, więc trudno mówić o ich przeoczeniu. Pozostawiają po sobie intensywnie pachnące odchody, gryzą kable i drewniane meble. Stają się aktywne przede wszystkim nocą, bardzo hałasują. Jeśli ktoś chce się łatwo i szybko pozbyć szczura z domu, to powinien zainwestować w karmnik deratyzacyjny, czyli specjalne urządzenie, do którego są w stanie dostać się tylko gryzonie. Wystarczy włożyć do karmnika trutkę na szczury i uzbroić w cierpliwość. Istotne jest to, aby znajdował się on w miejscu często odwiedzanym przez szkodniki. Karmnik deratyzacyjny sprowadzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

W jaki sposób odstraszyć szczury, czyli nieinwazyjne sposoby na gryzonie

Kolejnym sposobem na pozbycie się szczurów jest użycie odstraszacza w postaci urządzenia emitującego ultradźwięki. Są one całkowicie bezpieczne i niesłyszalne przez ludzi, ale niezwykle dotkliwe dla narządu słuchu gryzonia. Ultradźwięki wywołują dolegliwości bólowe u szczurów, co wręcz zmusza je do opuszczenia pomieszczenia. W ten sposób można zapewnić sobie całodobową ochronę i to bez konieczności zabijania szczura, sam się wyniesie. Warto też zainwestować w rośliny, które wydzielają zapachy nielubiane przez szczury typu nostrzyk, wilczomlecz, oleander. Świetne sprawdzi się także dziki rumianek, cytryna, mięta, czosnek i nawet liść pomidora. Alternatywą będą zawieszki zapachowe i kostki do WC.

Jak uporać się ze szczurami?

W sprzedaży znajduje się wiele tradycyjnych pułapek na szczury. Należy umieścić w wyznaczonym miejscu smakołyk, a w momencie ściągania go przez szczura pułapka automatycznie się uruchomi i zabije go. Ze skutecznością pułapek na szczury bywa różnie, bo są to bardzo inteligentne zwierzęta i wiele z nich nie da się nabrać na zasadzkę. Jeśli walka ze szczurami w pojedynkę okaże się bezskuteczna, to zawsze można postawić na profesjonalną deratyzację. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też odpowiednie zabezpieczenie domu przed kolejną inwazją gryzoni. Nie zawsze są potrzebne silne środki na szczury, aby je wytępić. Firma zajmująca się odszczurzaniem dobierze optymalną metodę. Jeśli w domu nie mają pojawić gryzonie, to należy zamykać kosze na śmieci, wyczyścić piwnicę i przydomowy ogród, uszczelnić wszystkie otwory w ścianach.

No votes yet.
Please wait...