Skąd bierze się butyl?

Butyl, którego używa się do tworzenia popularnych taśmy, powstaje na skutek polimeryzacji izobutylenu lub kopolimeryzacji izobutylenu z dodatkiem izoprenu bądź butadienu. Do wulkanizacji z reguły używana jest siarka lub związki nitrozowych. Butyl w swej pierwotnej formie może być używany do produkcji opon, dętek lub tym podobnych izolacji.

Właściwości butylu:

  • odporność na utlenienia, kwasy i zasady;
  • dobre właściwości mechaniczne;
  • dobre właściwości izolacyjne;
  • elastyczność;
  • tłumienie hałasu;
  • nietoksyczność;
  • paroszczelność i wodoszczelność;

Właśnie dlatego, że butyl jest odporny na wodę, świetnie się sprawdza jako izolacja i hydroizolacja.

Taśmę butylową oraz wiele innych materiałów uszczelniających wylewki i dachy prezentuje sklep Durodach.pl.

Zastosowanie taśm butylowych

Wymienione wyżej właściwości czynią z taśm butylowych wszechstronne elementy do uszczelnień. Sprawdza się jako wypełnienie otworów tłumienia wstrząsów oraz mocowania elementów. Istotna jest także duża lepkość, która się idealnie sprawdza do uszczelnień budowlanych lub samochodowych. Użytkowany może być również jako uszczelnienie okien i drzwi. Taśmy butylowe mają znakomitą przyczepność do absolutnie wszystkich podłoży, w tym także do stali i drzewa. Reasumując znajdzie swe miejsce wszędzie tam, gdzie koniecznej jest solidne uszczelnienie oraz przymocowanie, a ponadto także szczelność na dyfuzję pary wodnej.

Gdzie znaleźć taśmy butylowe?

Butyl w postaci popularnych taśm jest możliwy do zakupienia w wielu miejscach. Praktycznie każdy szanujący się sklep internetowy z produktami uszczelniania posiada w swej ofercie także taśmy butylowe. Zatem znalezienie najlepszych jakościowo produktów nie powinno być trudne, wystarczy jedynie wiedzieć gdzie i jak szukać. W zależności od tego, czego konkretnie szukamy, jaki produkt, do jakich uszczelnień musimy szukać producenta, który specjalizuje się w takich właśnie uszczelnieniach.

W taśmy butylowe warto się zaopatrzyć z kilku powodów. Przede wszystkim taśmy są bardzo wszechstronne, używać ich można w przeróżny sposób i do wielu działań. Kupując jeden produkt tak naprawę zyskujemy kilka możliwości działania.

No votes yet.
Please wait...