Wbrew temu, co jest dla nas w pełni intuicyjne, trawnik można po prostu kupić! Oferują to nowoczesne rozwiązania, które są chętnie wykorzystywane zarówno przez różnego rodzaju działalności, I nie tylko. Jest to także rozwiązanie dla po prostu ludzi, którzy nie mają czasu albo chęci do tego, aby przyłożyć się do zrobienia od podstaw idealnego, zielonego trawnika przed domem. Trawnik z rolki jest odpowiedzią na bolączki, jakie przytrafiają się w związku ze wzrostem trawnika nawet wytrawnym ogrodnikom.

Trawnik z rolki, co to takiego?

Trawnik z rolki to nic innego jak gotowa, już wyrośnięta trawa, dowożona na miejsce zamówienia na paletach w formie zwiniętych jak wykładzina rolek. Jest ona umieszczona w rolkach wraz cienką warstwą gruntu, przez co w nowym miejscu nie musi być przesadzona od razu do zupełnie obcej gleby i jednocześnie już na drugi dzień można cieszyć się przepięknym trawnikiem.

Dla kogo trawnik z rolki?

Rolki z trawą to idealne rozwiązanie dla wielu różnych firm, działalności, organizacji i po prostu przeciętnych osób chcących mieć przed domem trawnik idealny. Prawdą jest, że wbrew pozorom posianie trawy i stworzenie równomiernego, zielonego trawnika nie jest wcale taką prostą czynnością. A ponadto pomimo tego, co twierdzą niektórzy, trawa wcale nie rośnie ekspresowo i często potrzeba wielu tygodni, aby stała się gęsta, zielona, odporna na załamania pogody, a do tego, co jest chyba największą bolączką, wyrosła równomiernie.

Trawnik z rolki jest chętnie kupowany przez różnego rodzaju firmy, które chcą w prosty sposób zadbać o przyjazne dla oka otoczenie. Często wykorzystywana jest także jako gotowe pokrycie różnego rodzaju boisk i placów rekreacyjnych. W takim wypadku wybierane są odmiany trawy, które nie poddają się łatwo uszkodzeniom mechanicznym, ich źdźbła są mocne i wytrzymałe, a samo zadarnienie wyjątkowo silnie trzyma się gruntu, nie pozwalając na całkowite wyrywanie kępek.

Trawnik z rolki jako podstawa zielonych dachów

Zielone dachy to od kilku lat trend, który zdecydowanie przynosi i użytkownikom, i środowisku wiele dobrego. Pamiętajmy, że miasta, efekt cieplarniany i inne związane ze smogiem i zanieczyszczeniami źródła, niszczą naszą planetę.

Trawa na dachach jest czymś, co może przynieść jej nieco ulgi, a przy okazji i my na tym skorzystamy. Trawniki na dachach działają świetnie jako ochrona zarówno przed gorącem, jak i zimnem. Ponadto dostarcza wiele świeżego powietrza.

Dach nie jest miejscem, na którym łatwo stworzyć piękny trawnik. Brak zacienienia i niewielka głębokość gleby nie sprzyjają wzrostowi niektórych gatunków traw, jak i ogólnie bardzo dokładnego dbania o rozrost. Trawnik z rolki zdają się być tu najlepszą odpowiedzią. Odpowiednio dobrane gatunki traw i sposób, w jaki szybko uzyskuje się pożądany i często dużo, trwalszy efekt, spełniają wymagania wielu użytkowników.

No votes yet.
Please wait...