Dom to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i zostawić codzienne sprawy zawodowe za jego szczelnie zamkniętymi drzwiami. Po wejściu do naszej oazy spokoju, zasiadamy na kanapie z kubkiem ulubionej kawy i poddajemy się odprężeniu po całym dniu wytężonej pracy. Podziwiamy ulubione obrazy, czasem oglądamy zdjęcia bliskich na kominku lub zwyczajnie, po chwili odpoczynku zabieramy się za domowe czynności w przytulnej kuchni. Własne cztery kąty stanowią  fundament bezpieczeństwa i wewnętrznej harmonii każdego z nas, dlatego warto zawczasu zadbać o ten spokój.

Zabezpiecz się przed tym, czego nie możesz przewidzieć

Pewnych wydarzeń nie planujemy, one po prostu się dzieją. Powódź, pożar, czy coraz częściej występujące w naszej szerokości geograficznej wichury są w stanie w ułamku sekundy zniszczyć to, na co ciężko pracowaliśmy przez wiele lat. Nawet najbardziej fachowo wykonana instalacja elektryczna może niespodziewanie zewrzeć, uruchamiając serię nieprzyjemnych zdarzeń. Nie sposób również przewidzieć włamania, kradzieży czy bezmyślnej dewastacji. Zwłaszcza latem, kiedy opuszczamy nasz dom wyjeżdżając na zasłużony wypoczynek.

W takim przypadku kluczowe jest wykupienie ubezpieczenia domu. Co nam to daje? Gwarancję, że nawet w przypadku zadziałania niszczycielskiej siły, jaką może być ogień, porywisty wiatr, czy ogromne ilości wody, będziemy mieli szansę na odrestaurowanie lub wybudowanie od nowa naszej oazy spokoju.

Ubezpieczenie domu – różne warianty

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia dostępne są w różnych wariantach, w zależności od potrzeb, upodobań lub akceptacji mniejszego czy większego poziomu ryzyka. Ubezpieczyciele konstruują swoje oferty tak, aby dopasować się do indywidualnych oczekiwań klienta. W podstawowym wariancie często możemy ubezpieczyć nieruchomość od zdarzeń losowych, związanych z zalaniem czy pożarem. Odszkodowanie zostanie nam wypłacone za wszelkie szkody, na skutek których ucierpiały ściany, dach czy fundamenty.

Szersze pakiety obejmują także przypadki związane z kradzieżą, włamaniem czy dewastacją mienia. Te szczególnie polecane są jako dobre ubezpieczenie na okresy wakacyjne, związane z weekendowymi wyjazdami. Właśnie wtedy zwiększa się aktywność wyspecjalizowanych w tej materii grup przestępczych. Niektórym wydarzeniom nie jesteśmy w stanie zapobiec, ale wartość skradzionych rzeczy możemy odzyskać otrzymując odszkodowanie.

Możliwe jest również skonstruowanie własnego pakietu ubezpieczeniowego. Taką opcję oferuje np. towarzystwo ubezpieczeniowe Liberty Ubezpieczenia. Dzięki indywidualnemu podejściu ubezpieczyciela, możemy dowolnie modyfikować zbiór zdarzeń objętych ochroną tak, aby w jak najlepszym stopniu odwzorowywał nasze potrzeby. Pośród dostępnych opcji dostępne są zdarzenia takie, jak uszkodzenie szafy wnękowej, szafek kuchennych, parkietu, czy choćby stłuczenie elementów szklanych.

No votes yet.
Please wait...