Kuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w domu. Mimo, iż służy do przygotowywania posiłków – jej odpowiednie wyposażenie jest jednym z ważniejszych elementów urządzania własnego mieszkania czy domu. Niemalże każdy zdaje sobie sprawę, że posiadanie odpowiedniego sprzętu kuchennego jest niezbędne, jednak mniej osób wie, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęty AGD do domu.

Czym się kierować?

Bardzo ważny jest stopień zużywanej energii. Ma to szczególne znaczenie przy kupnie lodówki czy piekarnika. Stopień zużywanej energii określa się z pomocą liter alfabetu – i tak odpowiednio, energooszczędna lodówka to ta, z klasą co najmniej A+, a energooszczędny piekarnik to także ten, z odpowiednią klasą energetyczną – tutaj najlepiej sprawdzają się piekarniki gazowo-elektryczne.

Lodówka – czyli centrum kuchni

Wybór lodówki nie jest tak łatwą rzeczą, jak mogłoby się wydawać – dobra lodówka zapewni naszym produktom spożywczym świeżość, umożliwi również utrzymanie odpowiedniej temperatury i nie będzie ulegać częstym awariom. Co ważne, dobra, ale i tania lodówka nie jest łatwa do znalezienia.

Lodówka jest również urządzeniem, którego nie odłączamy od prądu. To, w jakim stopniu dana lodówka jest „cicha”, determinuje to, jak bardzo (i czy w ogóle) będzie nam przeszkadzała w codziennym życiu

Kuchenka i zmywarka

W większych kuchniach, zazwyczaj piekarnik i kuchenka są kupowane oddzielnie i znajdują się w różnych miejscach pomieszczenia. Natomiast w małych kuchniach doskonale sprawdza się kuchenka z piekarnikiem. Kolejną rzecz, którą coraz więcej osób uważa za niezbędną jest zmywarka – warto jej obecność uwzględnić w trakcie meblowania kuchni i zwrócić uwagę aby jej wysokość była taka sama jak wysokość blatu (szczególnie dotyczy zmywarek do zabudowy).

Pozostały sprzęt AGD

Wybierając małe AGD do swojej kuchni musimy „przełożyć siły na zamiary”. Oznacza to, że jeżeli nasza kuchnia to małe pomieszczenie w kawalerce, to duży robot kuchenny i ekspres do kawy mogą okazać się zbędne – nie będzie gdzie ich trzymać. Warto wszystko najpierw rozplanować, zanim przystąpimy do rzeczywistych zakupów.

No votes yet.
Please wait...