Korzystaj z życia!

Wnętrza w stylu włoskim to propozycja dla tych, którzy w swoim domu szukają przede wszystkim wysmakowanego azylu od zgiełku codzienności. W przeciwieństwie do innych popularnych obecnie motywów aranżacyjnych, takich jak na przykład nieco sztampowy już styl skandynawski, Włosi lubią podkreślać indywidualny gust mieszkańców danego domu. Wysoka jakość wykończenia, oryginalne i niepowtarzalne pomysły, a wreszcie świadomość niepowtarzalnego uroku każdej chwili – carpe diem! Styl włoski będzie zatem doskonałym pomysłem dla każdego, kto lubi – i potrafi – pełnymi garściami czerpać z życia to, co w nim najlepsze.

Kultura i pewność siebie

Włosi jak żaden inny naród dumni są ze swojej kultury i dziedzictwa, dlatego też wnętrza inspirowane Italią zachowują niepowtarzalny urok wynikający z pewności siebie, która za podparcie ma wielowiekową tradycję. Nie znaczy to jednak, że włoski design popada w tani sentymentalizm, o czym za moment się przekonamy. Przywiązanie do jakości tyczy się przede wszystkim materiałów używanych do produkcji. Niczym składniki we włoskiej kuchni, surowce pozostają proste i klasyczne – cała tajemnica tkwi jednak w kunszcie projektanta (lub kucharza), który z kilku podstawowych składników potrafi stworzyć dzieło wykwintne, lecz zarazem bezpretensjonalnie przyjemne. Mieszkanie w stylu włoskim będzie zatem charakteryzować się przywiązaniem do wygody, ale nie nadmiernej i przesadzonej.

Włoskie meble: nowoczesność w parze z tradycją

Wnętrze inspirowane Italią powinno zatem zawierać w sobie zarówno słonecznego, żywiołowego ducha, jak również być dobrym środowiskiem dla oryginalnych włoskich mebli. Każdy z tych wyrobów to bowiem małe dzieło sztuki, powstały z połączenia kunsztu twórców, wielowiekowej tradycji, a także wiary w wyrafinowany gust kupujących. Wyposażenie wnętrz rodem z Italii jest zatem propozycją dla koneserów. Dobrym przykładem mogą być meble włoskie Pianca: praktyczne i nowoczesne, lecz zarazem idące z duchem najnowszych trendów w dziedzinie designu wnętrz. Zaskakująco minimalistyczne w wyrazie, pozwalają idealnie dopasować się do wysmakowanych wnętrz, w których nic nie znalazło się przypadkiem.

Wygodne i bezpretensjonalne

Wbrew obiegowym opiniom kojarzącym Włochy z leniwym dolce vita, włoska szkoła projektowania potrafi być awangardowa, nowoczesna, momentami nawet zaskakująco odważna. Niezależnie od tego, na co pozwoli sobie projektant, ostatecznym celem każdego produktu będzie jednak satysfakcja użytkownika: zarówno jeśli chodzi o komfort, jak również doznania estetyczne. Włosi doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż wysoka jakość wykonania powinna współgrać z doskonałymi walorami użytkowymi – a przy tym cały wyrób ma cieszyć oko i łechtać dobry gust właścicieli. Będąc zaś prawdziwymi patriotami, mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego stawiają na wyroby krajowej produkcji. Trudno im się zresztą dziwić, bo oryginalne włoskie meble są pod każdym względem… przyjemne!

No votes yet.
Please wait...