Za telewizor o wysokiej rozdzielczości wcale nie musimy płacić dzisiaj fortuny. Nawet telewizory 4K możemy zakupić w cenie niższej niż 2 000 złotych. Większości osób wystarczy jednak telewizor w najbardziej popularnej rozdzielczości, czyli Full HD. Możemy zakupić go nawet za około 500 – 600 złotych, gdy nie zależy nam na rozpoznawanej marce.

Tanie telewizory najłatwiej znaleźć przez internet – teraz możemy zamówić je szybko i wygodnie z dostawą wprost do domu. Wiele sklepów oferuje również darmową dostawę, dlatego nie musimy za nią wcale dopłacać!

Jeśli także chcesz kupić tani i dobry telewizor, nie możesz oczekiwać od niego tego, co robią znacznie droższe modele. Nie oznacza to jednak wcale, że tego rodzaju urządzenie będzie dawało nieładny obraz i będzie miało zły dźwięk.

Jak już wspomnieliśmy, najlepiej poszukać modelu Full HD, co obecnie jest już standardem. Tego rodzaju urządzenie zapewni nam świetny obraz. Warto też zwrócić uwagę na odświeżanie oraz na technologie wykorzystane przez producenta dla poprawy jakości obrazu. Jeśli chodzi o wielkość matrycy, dzisiaj dominujący rozmiar to od 40 do 50 cali, ale jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, będziemy musieli zejść z takiej wielkości na niższą.

Urządzenia w niższych cenach nie mają niestety funkcji Smart TV, czyli nie możemy podłączyć ich bezpośrednio do internetu. Możemy jednak zrobić to za pośrednictwem swojego laptopa albo komputera stacjonarnego.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na gniazda znajdujące się w telewizorze – powinien on posiadać gniazdo HDMI do podłączenia urządzeń takich jak komputer, konsola. Pomocne będą też gniazdka USB. Jeśli chcemy oglądać telewizor i słuchać muzyki przez słuchawki, urządzenie powinno mieć również gniazdko słuchawkowe.

Przy doborze odpowiedniego modelu warto zwrócić również uwagę na opinie od użytkowników – znajdziemy je łatwo on-line.

No votes yet.
Please wait...