Nie od dziś wiemy, że w Warszawie mieszkania z zewnątrz są do siebie bardzo podobne. Ponadto, wiele osób narzeka na to, że balkony w dużych blokowiskach są nudne i pozbawione stylu. Można jednak to łatwo zmienić, a ponadto powiększyć mieszkanie wizualnie. Zabudowa balkonu to modernistyczne i eleganckie rozwiązanie dla osób, które chcą zyskać jeden pokój funkcyjny więcej.

Szklana zabudowa balkonowa – dlaczego warto?

Wiele osób decydujących się na przeszklony balkon oczywiście zwraca uwagę na estetykę. Dobrze wykonany balkon tego typu zapewnia nam powiększenie powierzchni mieszkania. W czasie ciepłych dni możemy wychodzić i cieszyć się słońcem lub spożywać swoje ulubione potrawy na świeżym powietrzu. Jednak szklana zabudowa to nie tylko aspekt wizualny. Takie rozwiązanie ma wiele innych zalet. Przykładowo, pozwala zmniejszyć koszty energii i wzmocnić konstrukcję budynku. A wszystko dlatego, że zabudowa nie jest wykonana ze zwykłych szyb.
Dzięki systemowi zabudowy balkonów i tarasów Lumon możemy zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania lub budynku o nawet 10%. Inne zalety to zmniejszona korozja i eksploatacja budynków. Bezramowy balkon to również ochrona przed porywistym wiatrem, zimnem oraz deszczem. To tylko niektóre z powodów, dzięki którym tak wielu deweloperów i indywidualnych klientów decyduje się na zabudowę balkonu. Warszawa to miasto, które żyje przez całą dobę. Wydaje się, że hałas z ulic, samochodów i fabryk jest nieunikniony. Odpowiednie systemy balkonowe pozwalają cieszyć się ciszą niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jak jest skonstruowana i jak działa zabudowa balkonu?

Warszawa i inne miasta w Polsce nie bez powodu ulegają modzie na szklane tarasy i balkony. System szklanej zabudowy Lumon 6 jest ulepszoną i unowocześnioną wersją Lumon 5. Dzięki długotrwałym pracom nad projektem udało się stworzyć projekt, którego podstawą są dwa wzmocnione profile, umieszczane pomiędzy stropem a posadzką. Następnie umieszczona jest tafla szkła hartowanego, która przemieszcza się po jednym torze. Właśnie w ten sposób udało się uzyskać solidną konstrukcję pozbawioną ram, co daje naturalny widok i nieograniczony dostęp do światła. Profile są wykonane z aluminium i malowane proszkowo, a żeby uszczelnić konstrukcję zastosowano trzy rodzaje uszczelek. Ponadto, woda jest odprowadzana dzięki specjalnemu otworowi. Inżynierowie pomyśleli więc o wszystkim, żeby spełnić wymagania użytkowników co do wyglądu i jakości tego produktu.

Zabudowa balkonu – Warszawa. Pozwolenia i informacje dodatkowe

Łatwy system montażu systemu Lumon 6 nie wymaga skomplikowanych prac budowlanych, dzięki czemu w bloku wymagane jest jedynie pozwolenie spółdzielni mieszkaniowej. Sytuacja nieco zmienia się, kiedy zabudowa wiąże się z pracami typu wyburzenie ściany czy przesunięcie drzwi. Wtedy należy udać się do urzędu gminy lub miasta i uzyskać stosowne pozwolenie. W sytuacji, gdy chcemy wybudować balkon w domu, oczywiście nie potrzebujemy żadnych zezwoleń.
Aby zapoznać się z ofertą Lumon, warto odwiedzić stronę: https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6. Można tam znaleźć pełną specyfikację techniczną Lumon 6 oraz innych projektów tej firmy. Lumon z powodzeniem działa od wielu lat w Polsce i na rynku międzynarodowym, do tego posiada doświadczenie i umiejętności niezbędne do projektowania, produkcji i montażu zabudowy balkonu.

No votes yet.
Please wait...