Meble drewniane towarzyszą nam od wieków, a obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Pośród dostępnych i powszechnie wykorzystywanych w naszym kraju surowców, wyróżniamy kilka rodzajów drewna. Jednym z powszechnie stosowanych gatunków jest sosna. Dlaczego? Otóż meble sosnowe wyróżniają się wieloma zaletami. Jakimi? Przeczytaj i sprawdź!

Korzystna cena

Sosna to gatunek drzew, który charakteryzuje się dużym zakresem tolerancji na warunki środowiska i temperatury. Przy tym odznacza się dużym i szybkim wzrostem. To wszystko sprawia, że stanowi ona łatwo dostępny surowiec. Stąd meble sosnowe możemy nabywać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dzięki temu zakup wysokiej jakości drewnianych mebli jest możliwy nawet wtedy, gdy nie dysponujemy dużym budżetem.

Solidne i trwałe

Łatwa dostępność i wynikająca z niej korzystna cena, to nie jedyna zaleta sosnowych mebli. Cenne właściwości sosny, gwarantują także wysoki stopień trwałości wykonanych z niej produktów. Drewno sosnowe wyróżnia się bowiem dużą odpornością zarówno na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli do tego dodamy jeszcze odpowiednie metody produkcji, jakie stosowane są w profesjonalnych firmach meblarskich, uzyskamy wysokiej jakości, solidne i pięknie prezentujące się wyposażenie naszych domów czy mieszkań.

Warto jedynie pamiętać o tym, że drewno sosnowe na skutek działania promieni słonecznych ciemnieje. Dla jednych jest to zaletą, inni fani drewnianych mebli z kolei preferują jaśniejszy ich odcień. W tym celu należy ograniczać dostęp promieni UV.

Przyjazne dla alergików

Kolejną wielką zaletą mebli sosnowych jest ich elektrostatyczność. Co to oznacza w praktyce?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Meble K&D, specjalizującej się w produkcji mebli drewnianych: „Meble sosnowe mają tę cenną właściwość, że na ich powierzchni nie dochodzi do kumulacji kurzu. Drewno tego typu nie powoduje również powstawania zawirowań kurzu w powietrzu w pomieszczeniach, w których znajdują się wyprodukowane z niego meble. Dzięki temu osoby, cierpiące z powodu alergii, mogą znaleźć w swoim domu ulgę i łatwo oraz skutecznie utrzymywać w nim czystość. Meble sosnowe woskowane bądź lakierowane wystarczy bowiem przetrzeć szmatką z dodatkiem odrobiny specyfiku do drewna (może nim być np. ogólnodostępne mleczko). Meble w stanie surowym zaś można przecierać suchą szmatką bez żadnych dodatków”.

Ponadczasowe

Wreszcie meble sosnowe, podobnie jak inne drewniane elementy wyposażenia naszych domów i mieszkań, wyróżniają się ponadczasowością. Ich niepowtarzalny wygląd, który zawdzięczają rysunkowi słojów sprawia, że wpisują się one w każdą stylistykę aranżacyjną. Stąd doskonale sprawdzą się zarówno w domach urządzonych w sposób tradycyjny, jaki i w tych nowoczesnych.

Ponadto ich ponadczasowej estetyce towarzyszy unikalna atmosfera, jaką tworzą w wypełnianych przez siebie wnętrzach. Drewno jest surowcem naturalnym, a te, jak wiadomo, mają bardzo pozytywny wpływ nie tylko na wystrój wnętrz, ale i na samopoczucie osób w nich przebywających.

No votes yet.
Please wait...