Biała kuchnia to dla wielu osób synonim elegancji, czystości i świeżości. Biel jest nie tylko uniwersalna, ale też ponadczasowa, dzięki czemu stanowi świetną bazę dla wielu stylizacji. Białą kuchnię możemy zatem z łatwością przearanżować za pomocą kolorowych dodatków, sprzętów czy innych akcesoriów.

Szarości i grafity

Ciekawą alternatywą dla nieskazitelnej bieli są szarości. Chcąc urządzić kuchnię utrzymaną w takiej tonacji, możemy zdecydować się na jasne, gołębie odcienie, jak również głęboki grafit. Jeśli nie mamy ochoty na swoistą kuchenną rewolucję, możemy śmiało połączyć je z bielą, co pozwoli nam zachować przestronny, widny i stonowany charakter wnętrza. By delikatnie przełamać aranżację możemy sięgnąć po kolorowe dodatki, przykładowo zielone, fioletowe lub niebieskie.

Czernie i granaty

Choć szarości są jednym z dominujących trendów, coraz chętniej wpuszczamy do kuchni także intensywniejsze, w tym ciemne odcienie. Na popularności zyskują przede wszystkim czernie i granaty. Czernie fantastycznie spisują się w nowoczesnych aranżacjach, zwłaszcza zestawione z bielą. Połyskujące czarne blaty w duecie z matowymi, białymi frontami stworzą w kuchni niesamowity klimat, a jeśli będziemy mieli ochotę na małe ożywienie stylizacji, bez obaw możemy wykorzystać w tym celu dodatki w niemal dowolnym kolorze.

Jeśli nie jesteś fanem czerni, do swojej kuchni z powodzeniem możesz wprowadzić granat. Można pokusić się o stwierdzenie, że posiada on wszystkie zalety czerni, a zarazem jest pozbawiony jej wad. Granat jest elegancki i szykowny, nie kontrastuje tak silnie, jak czerń, a ponadto dobrze komponuje się z wieloma innymi barwami, o czym możemy przekonać się przeglądając przykładowe aranżacje kuchni. Granatowe blaty, obicia krzeseł czy akcesoria w duecie z bielą będą prezentowały się klasycznie i szlachetnie, a jednocześnie będą działały kojąco i wyciszająco. Granaty dobrze komponują się też z beżem oraz żółcią, która skutecznie rozświetli pomieszczenie.

Kolorowy zawrót głowy

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do kuchni zaprosić jeszcze odważniejsze barwy. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy między innymi odcienie zieleni i błękitu, stonowane oranże i czerwienie oraz słoneczne beże – dwie pierwsze dodadzą świeżości skandynawskim czy rustykalnym wnętrzom, zaś pozostałe stworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu. A jeśli chcemy popuścić wodze fantazji jeszcze luźniej, możemy zafundować swojej kuchni prawdziwą metamorfozę i pokusić się o pokrycie jednej ściany wybranym kolorem.

Diabeł tkwi w szczegółach

A może szukasz jeszcze prostszego sposobu na ożywienie pomieszczenia? W takiej sytuacji niezwykle pomocne okazują się kolorowe naczynia oraz barwne akcesoria i urządzenia kuchenne. Talerze z ciekawym wzorem, finezyjne szklanki, niebanalne pojemniki, oryginalne ręczniki czy ekspres do kawy w intensywnym odcieniu z pewnością nie pozostaną niezauważone!

No votes yet.
Please wait...