O trwałości zlewozmywaka w dużej mierze decyduje materiał, z jakiego został on wykonany. W sklepach obecnie nie brakuje zlewów stalowych, ceramicznych, granitowych, a także tych z tworzywa sztucznego. Który z nich sprawdzi się najlepiej podczas codziennego użytkowania?

Zlewozmywaki kuchenne powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, dlatego też podczas poszukiwania odpowiedniego modelu zazwyczaj kierujemy się ich wielkością – do jednoosobowego mieszkania lepiej sprawdzi się model jednokomorowy, przy dużych rodzinach zaś konieczne jest zamontowanie większego zlewu. Jeśli w kuchni nie ma zmywarki, warto pomyśleć o takim z ociekaczem. Ponieważ korzystamy z niego codziennie, powinien być wytrzymały na uszkodzenia i łatwy do utrzymania w czystości. Właśnie takie są produkty marki PrimaGran.

Materiał ma znaczenie

W ostatnim czasie niemałym zainteresowaniem cieszą się zlewy ceramiczne, chociaż ich cena jest dosyć wysoka. Ze względu na swoją gładką powierzchnię łatwo jest utrzymać je w czystości, ponieważ nie przylegają do nich zabrudzenia. Producenci reklamują je jako odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak zdecydowanie lepiej jest uważać. Upuszczenie ciężkiego garnka do komory może powodować nieestetyczne pęknięcia. Nieestetyczne zarysowania łatwo powstają także na popularnych i niedrogich zlewach ze stali nierdzewnej. Aby nie straciły na urodzie, należy je regularnie czyścić – w ten sposób nie pojawi się na nich osad kamienny. Detergenty wybierane do usuwania zabrudzeń nie powinny mieć w składzie cząstek ścierających, ponieważ mogą one powodować zarysowania. Z podobnymi problemami liczyć się muszą użytkownicy zlewów z tworzywa sztucznego. Na szczęście można ich uniknąć, montując niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia zlewozmywak granitowy.

Granit

Ten materiał doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych kuchni, jak i tych urządzonych klasycznie. Zlewozmywaki granitowe są odporne na zarysowania i uderzenia, a także na wysokie temperatury. Produkuje się je ze zmielonego granitu umieszczonego w lepiszczu, mogą mieć wiele kolorów i łatwo utrzymać je w czystości, przy czym należy unikać detergentów zawierających amoniak oraz chlor. Ze względu na porowatą strukturę problemem może być osadzanie się kamienia, dlatego warto je regularnie wycierać do sucha. Będzie to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób poszukujących trwałych rozwiązań. Producenci oferują wiele modeli, dzięki czemu znajdziemy coś do każdej kuchni. Najlepszym przykładem jest marka PrimaGran. Nowoczesny design, trwałość materiałów, estetyka wykończenia oraz różnorodna kolorystyka to cechy charakterystyczne tych produktów. W małych kuchniach doskonale sprawdzi się model Ryga, Oslo albo Genewa. W przypadku większych pomieszczeń warto zastanowić się nad zlewozmywakami dwukomorowymi albo półtorakomorowymi. Materiał, z jakiego wykonane zostały tego typu zlewozmywaki wpływa na ich ciężar, dlatego wymagają one solidnych szafek.

No votes yet.
Please wait...