Nie każda działka budowlana w Polsce ma dostęp do sieci wodociągowej. W takiej sytuacji wykonuje się studnie, które mają na celu zaopatrzenie budynku w potrzebną wodę. Własna studnia zapewnia wtedy niezależność, ale warto pamiętać o tym, że dla całkowitego powodzenia tej inwestycji kluczowe są detale.

Jaka studnia do domu jednorodzinnego?

Przy domach jednorodzinnych spotykamy różne rodzaje studni. Jedna z najbardziej popularnych to studnia kopana, która posiada wpuszczone kręgi betonowe. Takie studnie sprawdzają się w miejscach, gdzie warstwa wodonośna jest wysoko. Niestety, nie zawsze zapewniają dostęp do dobrej jakości wody.

Drugi popularny typ studni to studnie głębinowe, które nazywane są także studniami wierconymi, ponieważ do ich produkcji używane są wiertnice – najczęściej w Polsce w tym celu używana jest wiertnica do studni Staltechnika, firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy wiertnic.

Studnia – zadanie dla eksperta

Wydawałoby się, że wybudowanie studni wcale nie jest takie trudne, ale najlepiej, aby zajął się tym ekspert. W przeciwnym przypadku możemy mieć problem z doborem odpowiedniej lokalizacji, głębokości czy osprzętu, co w efekcie może przełożyć się na jakość wody w ujęciu.

W całej Polsce możemy skorzystać z usług firm zajmujących się kompleksową realizacją studni. Swoim klientom oferują pełne wsparcie, które obejmuje wykonanie wstępnych badań warunków gruntowo-wodnych, pomoc w formalnościach, a następnie samą budowę i dostarczenie i instalację osprzętu.

Specjalistyczne firmy mają też dostęp do wysokiej klasy sprzętu, na przykład takiego jak profesjonalna wiertnica do studni Staltechnika. To przekłada się na szybkość i efektywność prowadzonych prac wiertniczych.

Zatem jeśli planujemy budowę studni, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług fachowców – mamy wtedy pewność, że studnia będzie wykonana profesjonalnie!

No votes yet.
Please wait...