Jeżeli korzystamy z gotowych zestawów mebli, kupowanych w sklepach sieciowych, często w wyjątkowo niskich cenach, zazwyczaj okres ich eksploatacji jest mniej więcej taki, jak potrzeba odświeżenia wnętrza. Choć oczywiście nie jest to regułą.

Fronty meblowe i ich wymiana

Jednak gdy posiadamy meble robione na wymiar, idealnie dopasowane do naszej przestrzeni, często w trakcie remontu pojawia się pytanie, czy wymienić całkiem sprawne wyposażanie, czy zachować w pomieszczeniu cały czas ten sam styl, do którego pasują. Tymczasem fronty meblowe na zamówienie oferują jeszcze jedną możliwość. Dopasowanie używanych mebli do charakteru wnętrza i przy okazji odświeżenie wyglądu.

Fronty meblowe jako całość zamówienia

Podobnie jak w przypadku wymiany wyłącznie frontów meblowych, jak opisywane było powyżej, dobry producent mebli na zamówienie nie powinien mieć problemu z wykonaniem także indywidualnych frontów. Warto jest się zapytać, czy katalog mebli na zamówienie dotyczy wyłącznie odpowiednich wymiarów szafki i wnęki, czy może jest też możliwość wyboru frontów spoza katalogu polecanych dla klientów. W ten sposób można uzyskać naprawdę fajne efekty, które będą idealnie wyglądać w danym wnętrzu, a jednocześnie wyróżniać się.

Fronty meblowe – najpopularniejsze style

Drzwiczki szafek na zamówienie to dosyć duży wachlarz możliwości, zazwyczaj grupowany według charakterystycznych cech. Dlatego warto pokrótce poznać najpopularniejsze terminy dotyczące stylu szafek i frontów meblowych.

Fronty w stylu angielskim, to szafki i szuflady o mocno charakterystycznym wyglądzie. Nadają one pomieszczeniu nieco klasycznego, vintage stylu, ale istnieją też możliwości dobrego dopasowania ich do nowoczesnego wnętrza. Fronty meblowe angielskie to szafy, szuflady i zabudowy, które mają charakterystyczne, wyjątkowo głębokie frezowania. Zazwyczaj w oddzielające prostokątnym polem środek szafki czy szuflady, na którym znajduje się uchwyt. Fronty angielskie zazwyczaj montuje się w meblach do sypialni lub salonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać takie pasujące do kuchni i łazienki w skandynawskim stylu.

I tu płynnie przeszliśmy do frontów skandynawskich. Styl skandynawski to ogólnie od wielu lat moda na prostotę. Fronty meblowe czerpiące inspirację ze skandynawskich wnętrz, to często szafki, szuflady i zabudowy charakteryzujące się brakiem frezów i ozdób (choć nie zawsze), czasami nawet brakiem uchwytów zewnętrznych. Przede wszystkim, jednak styl skandynawski to kolorystyka. W więc najczęściej zimna biel lub szary.

No votes yet.
Please wait...