Ciche odkurzacze bezworkowe, czyli jakie?

Hałas, który słyszymy jest pojęciem względnym. Jego natężenie jest bowiem zależne w dużej mierze od naszej indywidualnej wrażliwości. W odkurzaczach poziom generowanego hałasu sprawdzimy na oznaczeniu dB. Liczba poprzedzająca jednostkę natężenia dźwięku to właśnie poziom hałasu. Oczywiście, im niższa wartość, tym odkurzacz będzie mniej hałaśliwy.

Warto jednak mieć świadomość, że odkurzacze ze względu na swoją specyfikę pracy, muszą być słyszalne. Nie znajdziemy więc w sprzedaży urządzenia, które będzie całkowicie bezgłośne. Odkurzacze bezworkowe, ze względu na brak worka, pracują jednak dużo ciszej od swoich workowych odpowiedników. Rozsądnym wyborem okażą się z pewnością urządzenia, które generują hałas poniżej lub niewiele ponad 70 dB. Będą one bowiem przyjemniejsze w obsłudze od znacznie głośniejszych odkurzaczy starszej generacji, których głośność może dochodzić do nawet 90 dB.

Warto także wybierać modele odkurzaczy, które posiadają regulację mocy. Zmniejszając moc odkurzacza, zmniejszymy bowiem także jego głośność. Będzie to także dobry wybór, kiedy musimy odkurzyć niewielką powierzchnię np. w godzinach wieczornych, ewentualnie uruchomić odkurzacz w czasie snu dzieci.

Najcichsze odkurzacze bezworkowe – trzy polecane modele:

  • TEFAL Silence Force MultiCyclonic 3A Animal Care Pro supercichy TW8370 – bardzo cichy odkurzacz bezworkowy od renomowanego producenta. Generuje hałas na poziomie 68 dB, czyli mniej więcej takim, jak spokojna rozmowa. Moc 750 W zapewnia dokładne odkurzanie.
  • Odkurzacz ELECTROLUX SilentPerformer Cyclonic ESPC71DB – propozycja cichego urządzenia od lidera cichych odkurzaczy, marki Electrolux. Odkurzacz bezworkowy o mocy 750 W i poziomie generowanego hałasu 72 dB doskonale sprawdzi się u osób poszukujących wydajnego i cichego odkurzacza.
  • Odkurzacz BOSCH BGC 4U330 – bardzo dobry odkurzacz marki Bosch o poziomie hałasu 73 dB. Posiada regulację mocy, dzięki czemu może być dostosowany do rodzaju sprzątanej powierzchni. Dodatkowym atutem tego modelu jest także obecność specjalnej ssawki SilentClean Premium, która obniża hałas generowany przez urządzenie oraz jeszcze wydajniej zbiera kurz z czyszczonych powierzchni.

Cicha praca odkurzacza a jego wydajność?

Wbrew pozorom, cicha praca odkurzacza nie musi wcale oznaczać jego niższej wydajności. Nowoczesne odkurzacze bezworkowe są bowiem zarówno ciche, jak i wydajne. Wyposażone są bowiem w silniki o dość dużej mocy, dzięki czemu doskonale radzą sobie z usuwaniem wszystkich rodzajów zanieczyszczeń.

Ich zaletą jest także ekonomiczność, kupując odkurzacze bezworkowe w Neonet.pl nie mamy bowiem obowiązku regularnej wymiany worków. Sprzęt ten gromadzi bowiem zanieczyszczenia w praktycznym pojemniku, który wystarczy regularnie opróżniać. Są więc tanie w eksploatacji oraz zapewniają wysoką kulturę pracy, którą docenią szczególnie osoby wrażliwe na hałas oraz rodziny z dziećmi.

No votes yet.
Please wait...