Dom w wielkim stylu

Wygląd posadzek wykonanych z marmuru lub granitu jest naprawdę wyjątkowy. W przypadku marmuru można mówić o ogromnym wyborze dostępnych wzorów, granit niewiele ustępuje mu pod względem elegancji. Co jednak niezmiernie istotne – oba te materiały są niezmiernie łatwe w utrzymaniu w czystości. Nawet często szorowane, znacznie wolniej ulegają ścieraniu, niż nawet trwałe wersje paneli.

Co warte odnotowania, o ile w przypadku paneli podłogowych po pewnym czasie można mówić o utracie walorów estetycznych, a kafelki mogą ulegać przypadkowemu ukruszeniu, o tyle typowe, kamienne podłogi, po wielu latach nadal mają w sobie „to coś”.

Materiał na długie lata

Skoro już mowa o trwałości, podłogi wykonane z marmuru lub z granitu mogą służyć znacznie dłużej, niż te wykonane z innych materiałów. Dotyczy to w szczególności granitu (marmur, choć zazwyczaj ładniejszy, ustępuje mu pod tym względem), który świetnie sprawdza się nawet w budynkach użyteczności publicznej – o mieszkaniach i domach nie wspominając

Warto jednak zwrócić uwagę na grubość warstwy podłogowej. Chęć zaoszczędzenia może skłaniać do wykorzystania cieńszych warstw, tymczasem jeśli mimo wszystko zastosuje się wariant grubszy, można liczyć na możliwość stosunkowo łatwego, nawet wielokrotnego odnawiania posadzki.

Uniwersalność

Wspomnieliśmy już o dostępności surowca o różnym wzornictwie. To bardzo istotne, ponieważ pozwala na dobranie materiału odpowiedniego do różnych wnętrz – tych jasnych, ale i tych bardziej przyciemnionych.

Ogrom możliwości w tym zakresie widać w szczególności w ofercie takich firm, jak www.jppilch.pl. Same wzornictwo to jednak nie wszystko – dodatkowo można zastosować różny poziom wypolerowania posadzek, co sprawia, że z punktu widzenia projektowania wnętrz mają one naprawdę ogromny potencjał .

No votes yet.
Please wait...