Harmonijna, dobrze zorganizowana i ergonomiczna przestrzeń nie tylko przyciąga uwagę, ale również zapewnia komfort i dobre samopoczucie korzystającym z niej osobom. Okazuje się jednak, że stworzenia miejsca, które będzie estetyczne i funkcjonalne nie zawsze jest prostym zadaniem. W związku z tym lepiej mierzyć się z nim samodzielnie czy zatrudnić specjalistę?

Projektowanie i aranżacja wnętrz

Jest to bardzo złożony proces, który wymaga podjęcia wielu decyzji dotyczących zagospodarowania przestrzeni, wyboru mebli, dekoracji, materiałów wykończeniowych itp., a następnie połączenia ich w spójną i praktyczną całość. Choć na pozór może się to wydawać łatwym i przyjemnym zajęciem, nie zawsze tak jest. Nie każdy z nas ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i zmysł estetyczny. Do tego dochodzi również widza na temat funkcjonalności konkretnych sprzętów oraz znajomość panujących obecnie trendów. Musimy także pamiętać o tym, że w inny sposób aranżuje się przestrzeń mieszkalną, a w inny biurową.

Samodzielne projektowanie

Jest to zajęcia dla osób, które mają sporo czasu, pomysł na stworzenie wnętrza, albo chociaż jego zarys i umiejętności planowania. Jeśli chcemy, aby efekt był zadowalający, z pewnością przyda się również wyobraźnia przestrzenna i choćby minimalne zdolności manualne. Tworząc projekt samemu, na wstępie należy zastanowić się, jakie funkcje ma pełnić dane pomieszczenie. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią kolorystykę, meble czy dekoracje. Pomoże to również w rozplanowaniu miejsca. Warto czerpać inspiracje z katalogów i czasopism branżowych – dzięki temu możemy zobaczyć np. jak wygląda dane połączenie kolorystyczne.

Kupując farby, meble, dywany, firanki itp. musimy uzbroić się w cierpliwość – porównując asortyment oraz ceny w różnych sklepach jesteśmy w stanie nie tylko zaoszczędzić, ale również znaleźć coś naprawdę interesującego.

Jakie są zalety samodzielnego projektowania wnętrz? Z pewnością należy do nich oszczędność, ponieważ nie musimy płacić za wykonanie tej usługi specjaliście. Niektórym osobom może to również sprawić przyjemność i przynieść dużą satysfakcję.

Korzystanie z usług specjalisty od aranżacji wnętrz

Ta opcja jest nieco droższa, jest jednak znacznie bezpieczniejsza. Decydując się na pomoc biura projektowego o dobrej renomie, mamy świadomość, że wszystko się uda. Kolorystyka będzie ze sobą współgrała, szafka na pewno zmieści się w wybranej wnęce, a przestrzeń będzie efektowna i funkcjonalna.

Pomoc specjalisty jest bardzo cenna, gdy nie mamy określonego pomysłu na zagospodarowanie pomieszczeń lub brakuje nam czasu na samodzielne zajmowanie się tym. Osoby, które nie potrafią ze sobą łączyć stylów, nie wiedzą, co jest modne lub nie mają skonkretyzowanych potrzeb, powinny skorzystać z pomocy specjalisty, który nie tylko przygotuje dla nich projekt, ale również podsunie gotowe rozwiązania oraz cenne wskazówki. W czasie rozmowy z klientem jest on w stanie poznać jego gust i stworzyć przestrzeń, w której będzie się czuł dobrze i wygodnie. Dobry projektant z pewnością zadba również o ergonomię i ekonomię miejsca. Szukając godnych polecenia specjalistów, warto zapoznać się z ofertą warszawskiej pracowni Kael, zajmującej się projektowaniem wnętrz oraz architekturą.

No votes yet.
Please wait...