Antyczne kredensy to meble kojarzące się z elegancją i kunsztem, ale czy we współczesnych wnętrzach wciąż znajduje się dla nich miejsce? Gdzie najlepiej umieścić stary kredens? Zapoznaj się z naszym artykułem i przekonaj się, że te zabytkowe meble mogą stanowić nietuzinkowe wyposażenie wielu pomieszczeń.

Antyczny kredens w salonie

Chociaż we współczesnych wnętrzach dominuje minimalizm i prostota kształtów, to wciąż antyczne meble wzbudzają u wielu osób sentyment. Te elementy wyposażenia pomieszczeń są cenione ze względu na swój niepowtarzalny styl, elegancję i wartość historyczną. Majestatyczny kredens z XIX wieku z oferty Antiquebeauty.eu posiadający charakterystyczne ozdobne żłobienia może być doskonałym dodatkiem do nowoczesnego salonu, dodając wnętrzu wyrafinowania. Mebel ten idealnie wpasowuje się w przestronne pomieszczenia. Mahoniowy stary kredens możesz wykorzystać jako komodę, ustawiając na nim kwiaty i dekoracje. Dobrym pomysł stanowi również zawieszenie nad antycznym kredensem lustra stwarzającego efekt przestrzeni. W ten sposób Twój salon stanie się jasnym i wyjątkowym miejscem, w którym z przyjemnością będziesz chciał spędzać czas.

Kredens antyk jako stylowy mebel kuchenny

Kredensy antyczne stanowią świetną propozycję wyposażenia kuchni. Wnętrze to jest nie tylko miejscem, w którym przygotowuje się posiłki, ale również pomieszczeniem, gdzie członkowie rodziny gromadzą się, aby je spożywać. Ponadczasowy antyczny kredens znakomicie sprawdzi się w kuchni jako szafa na zastawę i szkło. Dobrym pomysłem jest wybór zabytkowego mebla z przeszklonymi drzwiami prezentującego się niezwykle elegancko i przepięknie. Stare kredensy z szybami idealnie pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, nadając kuchni jeszcze większego uroku. Te nietuzinkowe meble przywołują skojarzenia z ciepłą, rodzinną atmosferą i beztroskim dzieciństwem.

Antyczny kredens do sypialni

Szukając miejsca dla zabytkowego kredensu po renowacji, warto także rozważyć umieszczenie go w sypialni. Stare kredensy pokojowe z lustrem mogą być wykorzystywane jako toaletki. Niepowtarzalny kształt tych wyjątkowych mebli z minionych epok zapewne przypadnie do gustu niejednej miłośniczce dbania o urodę. Liczne szuflady stanowią idealne miejsce do przechowywania kosmetyków i przyborów do makijażu. Secesyjny antyczny kredens może również pełnić funkcję komody, na której ustawisz rodzinne zdjęcia. Ten skrywający w sobie kawałek historii mebel jest znakomitym miejscem do trzymania albumów i innych sentymentalnych przedmiotów przywołujących pozytywne skojarzenia z przeszłością.

Kredensy antyczne to zdecydowanie jedne z najbardziej klimatycznych starych mebli. Nadają one wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i stylu, kojarząc się z elegancją i wyrafinowaniem. A jakie jest Twoje zdanie na ten temat — czy warto posiadać antyczny kredens w swoim mieszkaniu lub domu i gdzie warto go umieścić? Daj znać w komentarzu.

No votes yet.
Please wait...