Od kilku lat beton architektoniczny zyskuje co raz większą popularność. Przyczyniają się do tego architekci, którzy szukając nowoczesnego wykończenia sięgają co raz śmielej do materiałów przemysłowych. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie sięgnęli po beton.

Materiał ten wprost idealnie wpasowuje się w bardzo popularny ostatnimi czasy minimalizm, ale także doskonale komponuje się z nowoczesnymi, nierzadko surowymi wnętrzami tak popularnych loftów. W połączeniu ze szkłem i metalem, beton zachowuje swój surowy charakter, ale już w otoczeniu drewna i naturalnych akcentów staje się niezwykle subtelny. Jako akcent, zwraca na siebie uwagę i zaskakuje, natomiast element wykończenia staje się całkowicie „transparentny”.

Producenci betonu wyszli naprzeciw wymaganiom architektów i dzięki temu nasze wnętrza możemy zdobić specjalnym betonem dekoracyjnym. O możliwościach jakie nam daje można się przekonać odwiedzając stronę jednego z producentów betonu dekoracyjnego. Jak widać nie jest to jedynie „standardowa wylewka”, ale cała gama specjalistycznych materiałów od mas natryskowych po płyty betonowe, które idealnie sprawdzają się zarówno jako wykończenie podłogi jak i ściany.

Beton dekoracyjny może mieć wykończenie matowe lub z połyskiem, eksponować kruszywo, bądź być jednolity. Ponadto jest to materiał niezwykle uniwersalny i sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience, a nawet w sypialni. Możliwości jest mnóstwo, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

No votes yet.
Please wait...