W zależności od tego, co się nam podoba, jak mamy urządzony dom lub inny lokal niekoniecznie mieszkalny, w którym chcemy zrobić remont, możemy wybrać interesujące nas materiały budowlane i wykończeniowe prawie bez ograniczeń. Nie ma już problemu z tym, że coś nam przyszło do głowy, ale jest to niewykonalne ze względu na brak możliwości materiałowych. Możemy kupić praktycznie wszystko. Na dodatek w wielu odsłonach, tak to wygląda w przypadku farb, paneli podłogowych blatów i wielu innych. W gronie tym znajdzie się także cegiełka ozdobna, która może zadziwić ilością różnego rodzaju modeli różniących się kształtem, fakturą czy kolorem.

Cegiełka ozdobna w domu

Różnego rodzaju pomysły na aranżacje wnętrz za pomocą cegiełek na ścianie, mogą świetnie sprawdzić się w domach. Może to być kuchnia, przedpokój, a nawet sypialnia. W pewien sposób cegiełka ozdobna na ścianę dodaje pomieszczeniu uroku i nieco swoistej miękkości. Szczególnie taka, która jest zrobiona na podobieństwo starych, XVIII – XIX wiecznych ścian.

Do przedpokoju czy kuchni w zależności od reszty aranżacji, dopasujemy każdy możliwy rodzaj cegiełek, a jest z czego wybierać. Oczywiście w każdym innym pomieszczeniu także nikt nas nie ograniczy, jednak powinniśmy brać pod uwagę to, że na przykład sypialnia nie powinna być przytłaczająca. Co to znaczy? Przede wszystkim powinna być jasna. Z jakiegoś powodu nasz organizm nie za bardzo lubi spać w pomieszczeniach o ciemnych ścianach. Jednak nic straconego. Cegiełka ozdobna bielona to świetny pomysł na wykończenie sypialni. Zarówno dla dorosłych, jak i pokoju małej księżniczki w prowansalskim stylu.

Cegiełka ozdobna w lokalach gastronomicznych

Co jak co, ale cegiełka ozdobna fakturowana tak, aby przypominać starą cegłę to jeden z niemal stałych elementów pubów, barów i restauracji chcących mieć odpowiedni vintage klimat. Czasami da się to uzyskać, oczyszczając ściany, na przykład piwniczek winiarskich, jednak gdy nie są one same w sobie odpowiednio estetyczne, płytki cegiełki na ścianę mogą doskonale uzupełnić możliwości stworzenia odpowiedniego nastroju.

W bardziej eleganckich lokalach także możemy użyć cegiełek na ścianę, z tym, że tu warto postawić na bardziej uniwersalny klimat. Można go uzyskać poprzez naklejenie cegiełek ozdobnych o równomiernych kształtach i fakturach, w żaden sposób niepostarzanych. Egzamin zdadzą tu zarówno te o ceglanym kolorze, jak i na przykład płytki milanowskie, które będą pasować zarówno do eleganckich pomieszczeń, jak i tych o mniej wypielęgnowanym wystroju, typu niektóre pizzerie.

No votes yet.
Please wait...