Mieszkanie w inteligentnym domu jest nie tylko komfortowe, ale również oszczędne. Nowoczesna automatyka budynkowa jest odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby użytkowników różnych budynków – od hoteli i biurowców, poprzez hale produkcyjne, a skończywszy na domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Czym jest automatyka budynkowa?

Zacznijmy jednak od tego, czym dokładnie jest automatyka budynkowa. Pod tym pojęciem kryje się szereg rozwiązań pozwalających na uzyskanie tak zwanego inteligentnego budynku.

Mamy do czynienia z zaawansowanymi instalacjami, które łączą w sobie różne funkcje, między innymi pozwalają na zarządzanie instalacją grzewczą, oświetleniem, bramami wjazdowymi i garażowymi, nawodnieniem ogrodu, instalacjami telekomunikacyjnymi, alarmami i monitoringiem, a nawet konkretnymi urządzeniami, na przykład sprzętem grającym.

Automatyka budynkowa wspiera domowników pod wieloma względami:

  • zwiększa bezpieczeństwo mieszkania, zmniejszając ryzyko włamań i kradzieży, a także alarmując o niepokojących sytuacjach
  • pozwala na poprawę komfortu mieszkania przez dopasowanie działania systemów i urządzeń do potrzeb użytkowników
  • zmniejsza zużycie prądu, energii cieplnej, wody oraz innych mediów dzięki inteligentnemu zarządzaniu i obniżeniu zapotrzebowania na media
  • pozwala oszczędzać czas dzięki automatycznemu realizowaniu wielu czynności, na przykład otwieraniu bram

Zatem dzięki prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej instalacji automatyki budynkowej jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Kluczowe jest jednak właściwe zaprojektowanie systemu i dobranie odpowiednich elementów, na przykład takich jak od firmy Schneider Electric, która w dziedzinie automatyki budynkowej posiada wieloletnie doświadczenie.

Schneider Electric to kompleksowe rozwiązania dla domu oraz dla innych budynków w dziedzinie inteligentnego zarządzania dla jeszcze większego komfortu, oszczędności i bezpieczeństwa.

No votes yet.
Please wait...