Dlaczego skóra z owcy to dobry wybór na dywan do naszego mieszkania?

Dywan jest jednym z elementów dekoracyjnych, który ma niebagatelny wpływ na całokształt pomieszczenia, w którym się znajduje. Decyduje o tym nie tylko jego rozmiar, ale także materiał, z którego został wykonany. Rosnącą popularnością cieszą się dywany z naturalnych materiałów, które nie tylko pięknie się prezentują, ale też są dużo bardziej przyjazne dla naszego zdrowia.

Dywany ze skóry z owcy – zalety 

Owcza wełna jest jednym z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych do produkcji włókienniczej. Wykazuje wiele pożytecznych cech jak np. zwiększoną odporność na ogień. Do pozostałych cech przemawiających na korzyść dywanów produkowanych ze skóry owcy należą:

  • termoizolacja – dywany wełniane zatrzymują ciepło nawet wtedy, gdy namokną

  •  regulują wilgotność powietrza, dzięki wiązaniu cząsteczek wody

  • nie rozwijają się w nich roztocza, przez co są zalecane dla alergików

  • przyjazne dla zwierząt domowych – oczyszczają powietrze znajdujące się tuż przy ziemi, którym oddychają

  • wykazują większą wytrzymałość niż dywany z syntetyków

  • nie wchodzą w reakcję ze środkami chemicznymi

  • nie elektryzują się

  • mają działanie wygłuszające

  • naturalna skóra owcza zawiera lanolinę wykazującą właściwości lecznicze

  • uniwersalny charakter sprawia, że pasują do każdego stylu

  • małe dywaniku mogą stanowić ozdobę nie tylko podłogi, ale też foteli i krzeseł

Powyższe zalety stanowią odpowiedź na pytanie, dlaczego tego typu dywany są uznawane niejako za wysoko luksusowy produkt. Nie tylko cieszą wzrok pod względem estetycznym, ale również są niezwykle funkcjonalne.

Jak dbać o wełniane dywany 

Jednym  z najczęściej przeważających argumentów pozostających w opozycji do zaopatrzenia się w wełniany dywan jest powszechnie panujące przekonanie, że dywany wykonane z tego surowca, jest niezwykle trudno utrzymać w czystości. Nic bardziej mylnego. Fakt – trzeba mu poświęcić nieco więcej czasu, jednak nie są to zabiegi skomplikowane. Podstawowe zasady są dwie: profilaktyka i zakaz prania w domowej pralce. Zapobiegawcza ochrona dywanu przed potencjalnymi zabrudzeniami polega na szczotkowaniu dywanu, co pozwoli zachować jego naturalną puszystość na dłużej. Poza tym specjaliści zalecają również cotygodniowe wietrzenie, dzięki czemu unikniemy ryzyka wniknięcia w dywan nieprzyjemnych zapachów. W przypadku podjęcia wyprania takiego dywanu należy zaopatrzyć się w specjalne preparaty ku temu przeznaczone – zabronione jest pranie dywanu w domowej pralce. Tak czyszczony dywan może  ulec odkształceniu i zniszczeniu włosia. W przypadku silnych zabrudzeń warto zdać się na profesjonalizm pralni chemicznych oferujących takie usługi.

PRZECZYTAJ  Jak urządzić balkon na wiosnę

Jak odróżnić skórę prawdziwą od podróbki

Niestety żyjemy w czasach, w których oszuści mogą pojawić się wszędzie. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku handlem dywanami z owczej skóry. Żeby ustrzec się przed kupnem podróbki warto korzystać z usług sprawdzonych dostawców. Sprawdzony sklep ze skórami zagwarantuje najwyższą jakość produktu i uchroni nas przed rozczarowaniem.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *