Nowe pralki to wyposażone w wiele funkcji urządzenia o ciekawym designie, a ich producenci prześcigają się w tym, aby zaoferować klientom sprzęt tani w eksploatacji (zarówno jeżeli chodzi o zużycie wody, jak i prądu). Często jednak dochodzi do sytuacji, gdy nawet najlepsza pralka, po kilku latach pracy (a więc najczęściej wtedy, gdy przestał obowiązywać okres gwarancyjny) przestaje nagle działać.

  1. Naprawa zepsutej pralki
  2. Popularne usterki w pralkach różnych producentów
  3. Gdzie szukać fachowca?
  4. Usługi naprawy pralek i innych urządzeń na terenie Polski

Czasami urządzenie w ogóle się nie włącza, a innym razem mogą wystąpić problemy z odprowadzaniem wody lub jej podgrzewaniem. Wówczas wielu klientów podejmuje decyzję o zakupie nowej pralki, a przy dostawie sprzętu prosi o zabranie starego. Czy jednak takie podejście ma sens? Może w przypadku drobnych usterek warto zastanowić nad naprawą?

Naprawa zepsutej pralki

W niektórych przypadkach, gdy uszkodzeniu ulegnie na przykład silnik pralki, jej napraw rzeczywiście może być nieopłacalna. W praktyce jednak zdecydowana większość problemów może zostać usunięta za niewielkie pieniądze. Wymiana wężyka, łożyska lub innego elementu wraz z zakupem potrzebnej części może kosztować kilkadziesiąt złotych, a dzięki temu pralka posłuży jeszcze przez wiele lat. Jeżeli więc twoja pralka przestała działać, zaczęła cieknąć, nie podgrzewa wody lub po zakończeniu programu prania w bębnie wciąż znajduje się woda, wstrzymaj się z zakupem. Skontaktuj się z doświadczonym serwisantem pralek i zapytaj, jaki byłby koszt naprawy. W niektórych sytuacjach wycenę możesz otrzymać zdalnie, natomiast przy poważniejszych usterkach fachowiec będzie musiał najpierw sprawdzić stan sprzętu. Niestety, czasami problemem jest wybranie fachowca, który rzeczywiście zna się na pralkach i to niezależnie od tego, która firma odpowiada za jej wyprodukowanie.

Popularne usterki w pralkach różnych producentów

Dokładną diagnozę pralki przedstawi ci specjalista, ale podczas rozmowy może zapytać cię o to, czym objawia się problem. Najpopularniejsze usterki pralek znajdziesz poniżej.

  • pralka zaczęła nagle głośno pracować – jeżeli problem występuje przede wszystkim podczas wirowania, to istnieje duża szansa, że konieczne jest wymienienie łożysk. Chociaż nie jest to trudne, to wiąże się z koniecznością rozkręcenia całej pralki. Może więc się okazać, że fachowiec zabierze pralkę do swojego serwisu.
  • urządzenie nie pierze dokładnie – wyjęcie brudnych ubrań z pralki, która dopiero zakończyła pracę, na pierwszy rzut oka oznacza poważny problem. Na szczęście wcale nie musisz szykować się na duży wydatek i rozglądać za nowym sprzętem, bo w tej sytuacji może pomóc wymienienie uszczelek. Dla doświadczonego specjalisty nie będzie to stanowiło żadnego problemu.
  • z pralki wycieka woda – w tym przypadku ciężko wskazać dokładną przyczynę. Może chodzić o awarię pompy, zapchanie filtrów, pęknięcia uszczelki – przed zleceniem naprawy warto zapytać, na ile serwisant ją wyceni.
  • podczas pracy pralki bęben się nie kręci – w takiej sytuacji najprawdopodobniej doszło do zerwania paska lub obluzował się, przez co silnik nie wprawia w ruch bębna. Jest to usterka prosta i tania w usunięciu.

Jak widać, chociaż problemy z pralką mogą być bardzo zróżnicowane, to w wielu przypadkach da się je usunąć bez ponoszenia dużych kosztów. Najważniejsze jest zatrudnienie serwisanta, który rzeczywiście zna się na swojej pracy.

Gdzie szukać fachowca?

Niezależnie od tego, w jakim mieście mieszkasz, fachowca od pralek najprościej jest znaleźć przez internet. Czy oznacza to, że musisz przeglądać różne serwisy z ogłoszeniami i obdzwaniać wiele firm? Na szczęście nie! Obecnie wystarczy skorzystać z serwisu, który działa na terenie całego kraju. Naprawa pralek w stolicy działa od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Jeżeli skorzystasz z tej usługi, nie zapłacisz za dojazd fachowca, a dodatkowo wszystkie przeprowadzone naprawy zostaną objęte gwarancją. Płacisz tylko za usługę na miejscu. Jest to dodatkowy argument przemawiający za próbą naprawienia sprzętu, który odmówił współpracy. Gwarancja daje ci pewność, że jeżeli po kilku dniach problem wystąpi ponownie, to specjalista usunie go bez dodatkowych opłat.

Usługi naprawy pralek i innych urządzeń na terenie Polski

W podobny sposób możesz zlecić wiele innych prac, czego przykładem jest naprawa zmywarek Warszawa lub prace serwisowe przy klimatyzacji. Serwis internetowy jest więc idealnym wyborem niezależnie od tego, co się zepsuło oraz w jakiej części kraju mieszkasz. Dużą zaletą serwisu jest nie tylko, że zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy za niewielkie pieniądze mogą przeprowadzić wszystkie naprawy, ale też wsparcie fachowców związane z prawidłowym używaniem urządzeń. Tym samym, jeżeli do usterki doszło z twojej winy, specjalista poinformuje cię o tym i doradzi, jak uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

No votes yet.
Please wait...