Zakres możliwości

Istnieją trzy podstawowe rodzaje podłogi w domu – parkiet drewniany, panele oraz kafelki. Najprawdopodobniej zdarzy się tak, że zdecydujesz się na dwa z nich – kafelki oraz parkiet lub panele. Kafelki bowiem doskonale sprawdzają się na przykład w łazience, ponieważ podłoga ma tam często styczność z wodą spływającą z prysznica, wanny czy też umywalki. Wiele osób wybiera również kafelki do wykończenia przedpokoju – przede wszystkim z uwagi na sezon jesienno-zimowy, kiedy wraz z wejściem do środka domownicy wnoszą ze sobą sporo rozmoczonego brudu. To jednak nie jest żadna reguła i coraz więcej osób decyduje się również na parkiet lub panele w przedpokoju.

Warto zauważyć, że pomimo tego, że kafelki dobrze sprawdzą się w łazience, niekoniecznie można powiedzieć to samo o salonie, sypialni czy każdym innym pokoju. Kafelki z natury są zimne i wprowadzają chłodny klimat do pomieszczeń. Jeżeli położysz kafelki w całym domu, nigdy nie będziesz mógł usiąść na podłodze podczas oglądania filmów czy wykonywania ćwiczeń w zaciszu domowym. W takim przypadku rozwiązaniem może być ogrzewanie podłogowe, jednak jest ono wciąż dość mało popularne w naszym kraju.

Skoro doskonale wiemy już gdzie najlepiej sprawdzają się kafelki, pora zastanowić się…

Panele laminowane czy podłoga drewniana?

Jeżeli szukasz rozwiązania ekonomicznego, na pewno lepszym wyborem będą panele laminowane, które można zakupić w naprawdę niskich cenach. Do tego ich montaż jest zupełnie nieskomplikowany, dzięki czemu bez wątpienia będziesz w stanie sam je zamontować w domu. Minusem paneli jest jednak ich żywotność. Niestety, panele mogą dość szybko ulec ścieraniu i wymagać wymiany. Oczywiście im droższe i wyższej jakości panele, tym mniejsze ryzyko konieczności takiej szybkiej wymiany.

Jeżeli jednak chcesz postawić na produkty o większej żywotności oraz takie, które wprowadzą do Twojego domu przytulny klimat, postaw na podłogę drewnianą. Rozwiązanie to jest oczywiście droższe niż najtańsze panele, ale przynosi zdecydowanie więcej satysfakcji. Oprócz samego materiału, również montaż takiego parkietu jest nieco droższy niż w przypadku paneli. Należy również pamiętać o zabiegu cyklinowania, którzy pomaga utrzymać podłogę drewnianą w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas.

Gdy zdecydowałeś już, czy położysz w swoim domu kafelki, panele bądź parkiet, możesz zacząć zastanawiać się nad szczegółami estetycznymi, takimi jak styl podłogi, jej kolor, a także format. Na rynku istnieje bowiem szeroki wybór tych parametrów.

Warto pamiętać o tym, żeby przy wyborze materiałów do wykończenia domu stawiać na dobre jakościowo i solidnie wykonane produkty. Podłoga drewniana Parkiet Hajnówka to doskonały wybór, ponieważ ma długą żywotność i przede wszystkim doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

No votes yet.
Please wait...