Nasza kuchnia powinna być miejscem, gdzie będziemy mogli stworzyć nie tylko codzienne, ale również popisowe dania dla naszej rodziny i znajomych. Warto więc zaopatrzyć się w kilka sprzętów AGD, które znacznie ułatwią nam pracę.

Jakie blendery warto mieć?

Blendery w kuchni są obecnie niezbędne. Nie tylko szybko wymieszają nasze składniki, ale również poszatkują warzywa i łatwo rozdrobnią składniki. Blendery jakie są dostępne an rynku to blendery kielichowe, ręczne oraz z nasadkami tnącymi. Można również znaleźć je w całych zestawach. Bardzo przydatne są zwłaszcza blendery kielichowe. Dzięki nim sporządzimy koktajl, ale także zrobimy drinki z kruszonym lodem. Blender kielichowy powinien mieć mocne noże, a także funkcję wave – jest to funkcja, która przesuwa już zmielone składniki w górę, by równie mocno skruszyć składniki na górnej warstwie, tak samo jak na dolnej. Blendery ręczne są wyjątkowo przydatne do robienia sosów lub zup kremów.

Skuteczne AGD w domu

Kolejnymi ważnymi w kuchni sprzętami AGD są roboty kuchenne i ekspresy do kawy. Obecnie roboty kuchenne mogą zastąpić nam bardzo dużą ilość sprzętu. Robot kuchenny jest w stanie wymieszać ciasto, wykonać dla nas krem, poszatkować warzywa, czy nawet zblendować składniki na zupę. Roboty kuchenne dostępne są w różnych wersjach cenowych, ale warto wybrać model z większą misą oraz dużą ilością nakładek, dzięki którym będziemy mogli wykonać więcej czynności. Ekspresy do kawy są równie przydatne w naszej kuchni, zwłaszcza jeśli mamy wiele gości. Ekspresy do kawy można podzielić na przelewowe oraz ciśnieniowe, a także ekspresy na kapsułki. Ekspresy przelewowe wymagają od nas zakupu specjalnych filtrów, a także młynka do kawy. Ekspresy ciśnieniowe są dają znacznie lepszy aromat kawy – zmielona kawa jest umieszczana w kolbie, przez którą pod ciśnieniem wprowadzana jest woda. Ekspresy kapsułkowe działają podobnie jak kolbowe – ciśnieniowe z tą różnicą, że zamiast kolby do ekspresu umieszczana jest kapsułka z gotową mieszanką kawy. Można również w takim ekspresie wykonać gorącą czekoladę. Do ekspresu dokupuje się kapsułki z wybranym rodzajem kawy. Ekspresy ciśnieniowe można dostać również w wersji z młynkiem oraz pojemnikiem na mleko.

Ważnym sprzętem są również automatyczne wyciskarki do owoców, które pozwolą na uzyskanie świeżego soku bez skórki i pestek, również soku z warzyw.

No votes yet.
Please wait...