Nowoczesne rozwiązania trafiają pod nasze dachy z dnia na dzień. Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się jedną możliwością po to, by już teraz odłożyć ją do technologicznego lamusa, a korzystać z innej, która daje dużo lepsze efekty. Jest tak zarówno, jeżeli chodzi o gadżety i akcesoria, które po prostu dają jakieś ciekawe funkcje i hobby, ale i dokładnie tak samo, jeżeli chodzi o kluczowe urządzenia i sprzęty. Kuchenka gazowa z płytą to przykład nowoczesnej myśli technologicznej. Tutaj oscylującej wokół wykorzystania znanych już rozwiązań, ale połączeniu ich na nowo, dając ciekawy efekt.

Kuchenka gazowa z płytą – co to takiego?

Kuchenka gazowa z płytą jest niczym innym jak… kuchenką gazową nakrytą płytą ceramiczna. Pytacie, jaki w tym sens? Bardzo duży! Odpowiednie połączenie możliwości grzania potraw za pomocą energii powstałej poprzez spalanie gazu ziemnego, a opcji większego bezpieczeństwa, dało świetne efekty.

Kuchenka gazowa z płytą – przyjazna dla kieszeni

O ile sam zakup i montaż nowoczesnej kuchenki gazowej bezogniowej może troszeczkę uszczuplić chwilowo domowy budżet, o tyle bardzo szybko zwraca się nam to z nawiązką. Wszystko dlatego, że nie marnujemy niepotrzebnie energii, która coraz bardziej jest na wagę złota, biorąc pod uwagę coraz większe problemy w tej materii na świecie. Palniki gazowe, które posiada kuchenka gazowa z płytą działają standardowo przez spalanie gazu ziemnego, jednak w tym porządku cała energia, a nie tylko temperatura płomienia używana jest do podgrzewania garnka, w którym gotuje się potrawa,… a raczej płyty, na której on stoi. Nie ma tak dużej ucieczki ciepła poprzez po prostu samoczynne odprowadzanie go w powietrzu.

Dodatkowo kuchenka gazowa z płytą daje możliwości wykorzystywania i zakupu każdego z rodzaju naczyń, a nie specjalnie dedykowanych garnków, tak jak ma to miejsce w przypadku na przykład przy indukcji. Nie musimy martwić się ani o jego konstrukcję, ani średnicę, by móc spokojnie z niego korzystać.

Kuchenka gazowa z płytą i jej bezpieczeństwo

Bardzo ważną zaletą kuchenek gazowych bezpłomieniowych jest to, że są one o wiele bezpieczniejsze niż standardowe z palnikami zewnętrznymi. Sprawdza się to szczególnie w domach z małymi dziećmi lub zwierzętami, które nie ukrywajmy, czasami podczas zabawy nie myślą o potencjalnych niebezpieczeństwach. Ponadto brak płomienia na zewnątrz to także brak ryzyka zaprószenia ognia, które może powstać w przypadku odłożenia ściereczki, akcesoriów kuchennych czy łatwopalnych substancji zbyt blisko kuchenki.

No votes yet.
Please wait...