Historia komody

Bez wątpienia komoda jest meblem ponadczasowym. Mówi się, że pomysł na komodę pochodzi z Francji. Podobno w XVII wieku zwykłą skrzynię wyposażono w szuflady i tak narodziła się komoda. Przez lata była ona jednym z najpopularniejszych mebli. Niestety pod koniec XX wieku została prawie całkowicie zastąpiona przez szafy, zabudowy i meblościanki. Jednakże można swobodnie powiedzieć, że w ostatnich latach wraca do łask.

Komoda, czyli niski mebel z szufladami

Komoda dobrze nadaje się do przechowywania bielizny i innych ubrań. Możemy w niej schować również cenne drobiazgi, dokumenty, dziecięce zabawki i wiele innych przedmiotów. Jest to mebel, który pasuje do każdego wnętrza. Z powodzeniem ustawimy go w pokoju małej dziewczynki czy chłopca, w salonie, w sypialni, dobrze sprawdzi się nawet w przedpokoju. Chcąc zobaczyć jak wybrana przez nas komoda będzie wyglądać w naszym mieszkaniu możemy skorzystać z aplikacji Intiaro. Dzięki niej przy pomocy telefonu, tabletu czy laptopa z kamerą możemy zobaczyć wizualizację wnętrza z wybraną z katalogu komodą. Zobaczymy ją w danym miejscu jeszcze przed jej zakupem. Pomoże nam to podjąć decyzję dotyczącą wyboru najlepszego modelu mebla. Współczesne komody są bardzo różne. Nie każda z nich ma tradycyjne szuflady. Niektóre mają kilka szuflad i otwierane drzwiczki. Jedne są niskie, drugie nieco wyższe i stoją na długich nogach lub są powieszone tuż nad podłogą. Podobnie sprawa wygląda z kolorystyką, która jest bardzo różna. Komody wykonuje się również z wielu materiałów. Dlatego też można śmiało powiedzieć, że każdy znajdzie komodę pasującą do jego wnętrza i odpowiadającą jego gustowi.

Jak samodzielnie zrobić modną komodę?

Jeśli masz w swoim mieszkaniu starą komodę lub jeśli chcesz ją kupić, ale nie stać Cię na nowy mebel to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Możesz wykorzystać najzwyklejszą i najtańszą komodę. Do zrobienia z niej ciekawego mebla będziesz potrzebować farb. Zastanów się na jakie kolory chcesz ją pomalować. Być może będzie jedno kolorowa lub może chcesz połączyć ze sobą różne barwy. Wszystko zależy od twoich pomysłów i od tego do jakiego wnętrza ma pasować. Pamiętaj, że przed malowaniem komodę należy starannie umyć, oczyścić z pozostałości po starych farbach i odtłuścić. Oczywiście przed rozpoczęciem prac mebel musimy opróżnić, odkręcić uchwyty itp. Po wykonaniu tych prac postawmy ją na starym kocu lub ręczniku. Dzięki temu pomalowane powierzchnie nie porysują się i nie pobrudzą podłoża. Tak przygotowany mebel możemy malować (użyjmy do tego specjalnych farb). Po wyschnięciu dokręćmy nowe uchwytu lub domalujmy dodatkowe wzory. Tak przygotowana komoda zyskuje drugie życie oraz staje się meblem modnym i jedynym w swoim rodzaju.

Sklep meblowy

Jak już wspomnieliśmy, komodę można też po prostu kupić. Kupiona w stylu kare design komoda, jest dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnych, świeżych i kolorowych wnętrz. Tego typu komodę, jak i wiele innych ciekawych mebli, można znaleźć w internetowym katalogu Intiaro.

No votes yet.
Please wait...