Klucze są taką rzeczą, która jest używana co najmniej 2 razy dziennie, zazwyczaj poza domem. Wówczas przechowujemy je w torebce, kieszeni czy samochodzie. Co z nimi zrobić po przyjściu do domu? Bardzo często znajdują swoje miejsce na stole, na blacie w kuchni, na szafce z butami itp.  Inaczej mówiąc odkładamy je tam, gdzie akurat nam najwygodniej, co akurat jest pod ręką. Rodzi to 2 problemy: bałagan (kilka drobiazgów na stole już sprawia wrażenie nieporządku) i duże ryzyko zgubienia. Pewnie niejednemu z Was zdarzyło się już szukać kluczy po całym domu:)

Aby zapobiec tego typu problemom w mieszkaniu musi się znaleźć dodatkowe miejsce na klucze.

Wieszak na klucze czy skrzynka?

Najciekawszym rozwiązaniem jest wieszak na klucze lub skrzynka. Oprócz praktycznej funkcji, może stawić doskonały dodatek i dekorację ściany. Co wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji. W skrzynce klucze będą schowane, dzięki czemu nie będą np. widoczne dla gości. Schowamy również ślady użytkowania np. rysy powstałe przez zawieszanie kluczy. Wieszak na klucze z kolei będzie z pewnością wygodniejszy – nie trzeba będzie za każdym razem otwierać i zamykać drzwiczek, jak w przypadku skrzynki. U nas wygrało to drugie rozwiązanie.

 

wieszak na klucze napis

www.decolicious.pl

skrzynka na klucze

www.pakamera.pl

Gdzie powiesić wieszak?

Wieszak (czy też skrzynkę) najlepiej powiesić w przedpokoju. Z prostego powodu: możemy odwiesić klucze jeszcze przed zdjęciem butów. Dostępność kluczy przy drzwiach wejściowych sprawdza się również gdy wychodzimy z domu.

Gdzie kupić wieszak na klucze?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wieszaków i skrzynek n klucze. Do dyspozycji mamy wiele sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz czy Allegro. Ceny takich wieszaków niestety nie są niskie, ale w Internecie można znaleźć również pomysły na samodzielne wykonanie takiego wieszaka. Dziwi mnie trochę, że takiej praktycznej rzeczy nie ma jeszcze/już w Ikei. My kupiliśmy ten drobny mebelek w Pepco. Zadowoliła nas zarówno cena jak i wygląd:)

wieszak na klucze z pepco

Wieszak na klucze z PEPCO

Jak zawiesić wieszak na klucze?

Sposób zawieszenia będzie zależał od konkretnego modelu wieszaka. Polecam sposób mocowania do ściany bez wiercenia i gwoździ, o którym pisałam w tym poście. Z racji tego, że nie mamy dużo kluczy, nasz wieszak utrzymuje zwykła, ale mocna taśma dwustronna. Wisi do dziś!

No votes yet.
Please wait...