Klucze są taką rzeczą, która jest używana co najmniej 2 razy dziennie, zazwyczaj poza domem. Wówczas przechowujemy je w torebce, kieszeni czy samochodzie. Co z nimi zrobić po przyjściu do domu? Bardzo często znajdują swoje miejsce na stole, na blacie w kuchni, na szafce z butami itp.  Inaczej mówiąc odkładamy je tam, gdzie akurat nam najwygodniej, co akurat jest pod ręką. Rodzi to 2 problemy: bałagan (kilka drobiazgów na stole już sprawia wrażenie nieporządku) i duże ryzyko zgubienia. Pewnie niejednemu z Was zdarzyło się już szukać kluczy po całym domu:)

Aby zapobiec tego typu problemom w mieszkaniu musi się znaleźć dodatkowe miejsce na klucze.

Wieszak na klucze czy skrzynka?

Najciekawszym rozwiązaniem jest wieszak na klucze lub skrzynka. Oprócz praktycznej funkcji, może stawić doskonały dodatek i dekorację ściany. Co wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji. W skrzynce klucze będą schowane, dzięki czemu nie będą np. widoczne dla gości. Schowamy również ślady użytkowania np. rysy powstałe przez zawieszanie kluczy. Wieszak na klucze z kolei będzie z pewnością wygodniejszy – nie trzeba będzie za każdym razem otwierać i zamykać drzwiczek, jak w przypadku skrzynki. U nas wygrało to drugie rozwiązanie.

 

wieszak na klucze napis

www.decolicious.pl

skrzynka na klucze

www.pakamera.pl

Gdzie powiesić wieszak?

Wieszak (czy też skrzynkę) najlepiej powiesić w przedpokoju. Z prostego powodu: możemy odwiesić klucze jeszcze przed zdjęciem butów. Dostępność kluczy przy drzwiach wejściowych sprawdza się również gdy wychodzimy z domu.

Gdzie kupić wieszak na klucze?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wieszaków i skrzynek n klucze. Do dyspozycji mamy wiele sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz czy Allegro. Ceny takich wieszaków niestety nie są niskie, ale w Internecie można znaleźć również pomysły na samodzielne wykonanie takiego wieszaka. Dziwi mnie trochę, że takiej praktycznej rzeczy nie ma jeszcze/już w Ikei. My kupiliśmy ten drobny mebelek w Pepco. Zadowoliła nas zarówno cena jak i wygląd:)

wieszak na klucze z pepco

Wieszak na klucze z PEPCO

Jak zawiesić wieszak na klucze?

Sposób zawieszenia będzie zależał od konkretnego modelu wieszaka. Polecam sposób mocowania do ściany bez wiercenia i gwoździ, o którym pisałam w tym poście. Z racji tego, że nie mamy dużo kluczy, nasz wieszak utrzymuje zwykła, ale mocna taśma dwustronna. Wisi do dziś!

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.