Stare mieszkanie w kamienicy to przede wszystkim wysokie pokoje i okna, ale również przepiękne, nieraz zabytkowe drzwi, okucia oraz elementy dekoracyjne. Są to rzeczy, których na darmo szukać w obecnie powstających, niemal identycznych mieszkaniach od deweloperów. W zależności od stanu pomieszczenia można przeprowadzić mniejszy lub większy remont, aby cieszyć się niepowtarzalnym stylem samodzielnie urządzonego mieszkania.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto pokusić się o przemyślenie planu remontu. Nie ma nic gorszego niż zabieranie się za remontowanie pomieszczeń, nie wiedząc dokładnie, jakie zmiany będą niezbędne do przeprowadzenia. W przypadku starych mieszkań jest to o tyle ważne, że z pewnością niektóre elementy ich wystroju są na tyle unikatowe i interesujące, że będziemy chcieli wykorzystać je później.

Równie istotne jest zaopatrzenie się w spory zastrzyk gotówki. W zależności od stanu mieszkania, trzeba będzie odpowiednio rozplanować wydatki oraz, o ile zajdzie taka potrzeba, wynająć fachowca, który przeprowadzi dla nas modernizację. Trzeba pamiętać, żeby nie zatrudniać przypadkowych osób, które jedynie na pierwszy rzut oka wydają się posiadać odpowiednią wiedzę na temat odświeżania pomieszczeń. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze stron internetowych, na których ogłaszają się osoby profesjonalnie wykonujące usługi dekoracyjne, na przykład PKT.pl – baza firm ogrodniczych, ponieważ na ich łamach nie tylko będzie można dowiedzieć się odnośnie jakości wykonania usługi, ale również poczytać opinie wcześniejszych klientów na temat firmy lub osoby ogłaszającej się w takiej witrynie.

Co dalej?

Kiedy zaplanowano już remont, wybrano fachowca i wyznaczono fundusze, można zakupić elementy wystroju wnętrz. Z pewnością przydadzą się kanapy, krzesła, lampy oraz inne meble, które są niezbędne do mieszkania. Trzeba pamiętać, żeby styl, w jakim urządzone jest mieszkanie był funkcjonalny i nowoczesny, ale jednocześnie podkreślał unikalność i charakter.

Zdarza się również, że do takich mieszkań przylegają ogrody. Warto pokusić się o odpowiednie urządzenie także tego miejsca. Nie chodzi tutaj tylko o posadzenie trawy i przycinanie jej od czasu do czasu, ale o profesjonalną aranżację tego miejsca w taki sposób, że będzie ono uzupełnieniem wyglądu mieszkania. Poprzez takie połączenie możemy mieć pewność, że zarówno wnętrze, jak i ogród stanowią harmonijną całość.

No votes yet.
Please wait...