Oglądanie telewizji jest popularnym rodzajem rozrywki, dlatego wiele osób decyduje się na umieszczenie odbiornika nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni. Bardzo istotną kwestię stanowi zamontowanie go na wysokości optymalnej dla domowników. Sprawdź, na jakim poziomie powinien znajdować się telewizor w kuchni, aby jego oglądanie było komfortowe.

Dlaczego wysokość zawieszenia telewizora jest tak ważna?

Wysokość umieszczenia telewizora w pomieszczeniu wpływa na to, czy oglądanie na nim programów będzie zapewniało odpowiedni relaks. Zamontowanie odbiornika zbyt wysoko sprawia, że podczas patrzenia na telewizję domownicy muszą zadzierać głowę, co obciąża kręgi szyjne oraz przyczynia się do powstawania napięcia w barkach i ramionach. Natomiast zawieszenie telewizora za nisko może przyczyniać się do garbienia się i powodować ból pleców, wpływając na dyskomfort. Odpowiednio dopasowany do wielkości pomieszczenia telewizor zawieszony na ścianie według www.superbudowlani.pl umożliwi trzymanie głowy i kręgosłupa w naturalnym ułożeniu podczas oglądania programów.

Co wziąć pod uwagę, umieszczając telewizor w kuchni?

Obmyślając aranżację kuchni z telewizorem, należy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość pomieszczenia, ale również przekątną ekranu i pozycję, w jakiej domownicy będą oglądali programy. Mały telewizor do kuchni wydaje się optymalnym rozwiązaniem, ponieważ tego typu pomieszczenia zazwyczaj odznaczają się niewielkimi rozmiarami. Ponadto osoby oglądające tam programy telewizyjne znajdują się znacznie bliżej odbiornika niż w salonie lub sypialni. Istnieje zasada, że im dłuższą przekątną ma ekran telewizora, tym wyżej może zostać on umieszczony. Montując odbiornik na ścianie w kuchni, trzeba także pamiętać, że zazwyczaj domownicy patrzą na telewizję podczas przygotowywania posiłków lub ich spożywania.

Na jakiej wysokości zamontować telewizor w kuchni?

Komfortowe oglądanie programów na telewizorze w kuchni zapewnia umieszczenie go na takiej wysokości, aby środek ekranu znajdował się na poziomie wzroku. Trudno jednak określić, na jakim dokładnie poziomie powinien się on znajdować, ponieważ jest to uzależnione od wysokości krzeseł w pomieszczeniu i tego, czy domownicy częściej patrzą na telewizję, siedząc czy też stojąc. Jeśli zazwyczaj oglądają oni programy przy stole podczas jedzenia, telewizor na ścianie w kuchni standardowo powinien być zawieszony na wysokości 100-110 cm nad podłogą, ponieważ optymalny kąt widzenia wynosi w pionie od 0 do 15 stopni dla osoby siedzącej. Natomiast jeśli domownicy patrzą na telewizję, głównie stojąc lub siedząc na wysokich krzesłach, odbiornik musi znajdować się odpowiednio wyżej.

Jak zamontować telewizor w kuchni? Umieszczenie odbiornika na optymalnej wysokości umożliwiają nowoczesne rozwiązania do domu. Jednym z rozwiązań jest zamontowanie go na ścianie w kuchni przy pomocy specjalnego uchwytu — na rynku dostępne są zarówno stałe stelaże, jak i takie z regulacją stopnia nachylenia, które pozwalają dopasować ustawienie odbiornika do potrzeb domowników. Inną opcję stanowi umieszczenie telewizora na jednym z kuchennych blatów.

No votes yet.
Please wait...