Mimo iż czasy gdy przez całe życie mieszkało się w jednym domu odeszły w przeszłość, w dalszym ciągu nie potrafimy się przeprowadzać. Trudno też o firmy przeprowadzkowe, które świadczą kompleksowe usługi i którym można powierzyć przeprowadzkę w 100%.

Nawet wynajmując transport i ludzi do noszenia mebli, musimy sami zapakować nasze rzeczy. I tu okazuje się, że zajmuje nam to ogromną ilość czasu, a na koniec i tak zostaje coś co trzeba przewieźć oddzielnie. Tymczasem wystarczy konsekwentnie postępować według prostego planu by przyspieszyć i usprawnić przeprowadzkę.

Przygotowania do transportu rzeczy

Pudła tekturowe, opakowania kartonowe, worki na śmieci, taśma klejąca – to wszystko tanie i łatwe do nabycia rzeczy, które niesamowicie ułatwiają przeprowadzki. Zdecydowanie warto zapatrzyć się  w nie jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań. Przydają się też: flamaster niezmywalny i ostry nożyk.

Dopiero mając to wszystko przystępujemy do metodycznej pracy. Kolejno napełniamy pudełka kartonowe. Umieszczamy w nich rzeczy, oklejamy taśmą i podpisujemy tak by z łatwością rozpoznawać gdzie dane pudełko ma wylądować w nowej lokalizacji. Na przykład „Talerze-kuchnia” powinno być wystarczającym oznaczeniem, natomiast „szkło” już niekoniecznie. Przygotowane opakowania umieszczamy tak by nie przeszkadzały w przenoszeniu mebli, nawet jeśli będzie to wymagało ułożenia z nich piramidy. Pakowanie rzeczy do worków, pudeł i opakowań tekturowych kończymy dopiero wówczas gdy nie ma już do zapakowania żadnej rzeczy, która nie jest niezbędna w czasie przeprowadzki. I nawet wówczas najlepiej zostawić sobie jakieś pudło tekturowe, a obok niego taśmę klejącą i nożyk.

Mając wszystko zapakowane wzywamy transport. Jeśli korzystamy z usług firmy przeprowadzkowej, zdajemy się na doświadczenie jej pracowników. Kiedy przeprowadzamy się bez pomocy, zaczynamy pakowanie pojazdów od umieszczenia w nich największych przedmiotów, które mają być przewiezione (np mebli, pralki) po czym dokładamy pudła kartonowe nie przekraczając jednak możliwości samochodu.

Rozpakowanie musi zostać przeprowadzone w odwrotnej kolejności. Najpierw wystawiamy pudełka w miejsce gdzie nie przeszkadzają. Potem ustawiamy meble na swoich miejscach. Na koniec rozpakowujemy rzeczy. Są podpisane, nie powinniśmy więc mieć najmniejszych problemów  z dopasowaniem rzeczy do ich miejsca przeznaczenia.

Dwie osoby dysponujące odpowiednim transportem są w stanie bez problemu wykonać przeprowadzkę mieszkania o powierzchni 45 m² w ciągu kilku godzin. Będą wymagać pomocy lub więcej czasu jedynie w wypadku konieczności przeniesienia ciężkich mebli.

Tektura i karton są bardzo wydajne podczas przeprowadzek ponieważ niewiele ważą i bardzo dobrze zabezpieczają przewożone w nich przedmioty. Ponadto po wykorzystaniu np. opakowania klapowe można złożyć by nie zajmowały wiele miejsca lub wykorzystać w inny sposób. Dzieci i koty z pewnością znajdą kilka ciekawych zastosowań. Nożyk i taśmę klejąca jednak lepiej im zabrać.

No votes yet.
Please wait...