Sposoby pielęgnacji pralki

Pralka jest bardzo istotnym sprzętem domowym. Jeśli się zepsuje, utrudnia życie koniecznością ręcznego prania. Ponadto uszkodzona może zalać łazienkę, np. pod nieobecność właścicieli, co może przyczynić się do dodatkowych szkód. Dlatego warto zadbać o pielęgnację pralki już od pierwszego dnia jej użytkowania. Dzięki temu sprzęt posłuży dużo dłużej i będzie pracował znacznie wydajniej.

  1. Jakie są najczęstsze przyczyny awarii?
  2. Jak zwalczać twardą wodę?
  3. Jak prawidłowo użytkować pralkę?
  4. Kiedy warto skorzystać z pomocy serwisu AGD?

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii?

Naprawa pralki nie należy do najprzyjemniejszych. Przyczyn awarii jest wiele. Do najpopularniejszych należą uszkodzenia bębna i grzałki, zepsuty programator czy usterka pompki. Następstwem tych usterek jest wiele uciążliwych zjawisk i w końcu uniemożliwienie korzystania ze sprzętu. Wśród nieprzyjemnych następstw można wymienić zaleganie wody w bębnie, niedokładne czyszczenie odzieży ze względu na niską temperaturę wody, nieprzyjemny zapach, pomijanie elementów programu, np. wirowania, skracanie lub wydłużanie czasu pracy pralki. Większości z tych usterek da się zapobiec dzięki odpowiedniej pielęgnacji pralki.

Jak zwalczać twardą wodę?

Aby uniknąć najbardziej powszechnych usterek, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji pralki. Składa się na nią wiele czynników. Pierwszym i najbardziej uciążliwym jest twarda woda. Sprawia ona, że na elementach pralki (głównie na bębnie, grzałce i wężu dopływowym) gromadzi się kamień. Jego nadmierna ilość może doprowadzić do zniszczenia elementów urządzenia i konieczności ich wymiany. Aby sprawdzić, czy ma się w domu twardą wodę, można wykonać domowy test. Woda w Gdyni jest akurat średnio twarda. Przed jej działaniem możesz zabezpieczyć pralkę filtrem lub odpowiednimi detergentami, które można dodawać do prania.

Jak prawidłowo użytkować pralkę?

Aby pralka jak najdłużej działała prawidłowo, należy ją odpowiednio użytkować. Oznacza to między innymi zachowania odstępów pomiędzy praniami. Jeśli nie będzie się tego robić, elementy urządzenia mogą się przegrzać i przestać działać prawidłowo. Przed każdym praniem należy też dokładnie opróżnić kieszenie ubrań z zawartości. Grosiki i małe przedmioty mogą uszkodzić urządzenie, natomiast chusteczki i inne kawałki papieru mogą zatkać filtr znajdujący się przed odpływem. Pralki nie powinno się przepakowywać ani prać w niej butów czy innych dużych, sztywnych obiektów, nawet jeśli pokryte są materiałem. W bębnie po zapakowaniu powinno zostać miejsca na szerokość dłoni. Ponadto pralkę, jak każdy inny przedmiot należy, czyścić. Mniej więcej raz na dwadzieścia prań warto zajrzeć i przeczyścić odpływ, zwłaszcza jeśli ma się zwierzęta, których sierść może go zatkać. Od czasu do czasu można też puścić puste pranie na wysoką temperaturę z octem zamiast proszku – pomoże to przeczyścić i odkazić urządzenie. Należy również regularnie czyścić szufladę na detergent, ponieważ może zatykać się w niej odpływ.

PRZECZYTAJ  Jak wybrać krążek ścierny?

Kiedy warto skorzystać z pomocy serwisu AGD?

Nierzadko zdarza się tak, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji urządzenie się psuje. Czasami wymaga wymiany części, które z czasem po prostu się zużywają. Nieraz też awaria jest na tyle poważna, że trudno uporać się z nią samemu. Naprawa pralek w Gdyni nie jest drogą usługą, dlatego – jeżeli usterka to coś więcej, niż tylko zapchany filtr – warto udać się do specjalisty. Ekspert nie tylko prawidłowo zdiagnozuje awarię i zaplanuje sposób postępowania, ale również zamówi konieczne części i dokona naprawy twojego sprzętu.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *