Pierwsza wiosna w mieszkaniu, trzeba koniecznie pomyśleć o urządzeniu balkonu. Płytki położyliśmy od razu przy wykańczaniu wnętrza. Pozostaje zatem jedynie urządzenie balkonu. Co w najbliższych planach?

1. Przygotować mini ogródek

Oboje z mężem pochodzimy z domów jednorodzinnych z ogródkiem. Dlatego kupowanie w sklepie pietruszki czy szczypiorku wydaje nam się takie nienaturalne. Postanowiliśmy stworzyć chociaż namiastkę tego. W naszym ogródku znajdą się:

  • szczypiorek (wznosi się w naszym mieszkaniu już od dwóch tygodni)
  • bazylia (przywieziona od rodziców w zeszły weekend – klimatyzuje się póki co jeszcze w mieszkaniu)
  • pietruszka (zasadzona)
  • koperek (zasadzony)
  • rzodkiewka (zasadzona)
  • pomidorki koktajlowe (posadzimy w maju)

szczypiorek w doniczcebazylia w doniczce

2. Okleić szybę balkonową

Chcemy się choć trochę zasłonić przed sąsiadami. Nie dość, że balkony są tak blisko siebie, to jeszcze szklane. Najpierw musimy taką folię nabyć. Są różne wzory (w całości mleczna, w paski, bambus i wiele innych). Oglądaliśmy takie w Leroy Marlin ale cena za m.b. wynosiła 39.90zł. My potrzebujemy ponad 10m… Więc szybko zrezygnowaliśmy.

3. Postawić stolik z krzesłami

Zdecydowanie niedzielne śniadanie czy kawka na świeżym powietrzu to ogromna zaleta balkonu. Meble już mamy. Póki co stoją w mieszkaniu oczekując na inaugurację:) Kryterium jakimi kierowaliśmy się przy wyborze mebli balkonowych to możliwość złożenia (zimą będą leżakować w pojemniku od łóżka), niewielkie rozmiary i oczywiście cena.

Udało nam się znaleźć odpowiedni komplet w Leroy Merlin.

meble balkonowe drewniane składane z Leroy Merlin

4. Udekorować balkon kwiatami

Tutaj póki co jest pomysł: bratki w doniczkach. Nie mamy jednak jeszcze ani doniczek ani bratków.

Myślę, że na tych trzech punktach poprzestaniemy w tym roku. Pomysłów jest więcej, ale nie od razu Rzym zbudowano„. Miedzy innymi chcielibyśmy ustawić jakąś kratkę z pnącą roślinką, aby jeszcze bardziej się odgrodzić od sąsiadów. Ale to najwcześniej za rok. Będziemy szczęśliwi jeśli uda się zrealizować obecny plan.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...