Meblując swoje pierwsze mieszkanie stajemy przed trudnym wyborem. Musimy wybrać meble, które będą nam służyć przez wiele lat. Powinny być uniwersalne i funkcjonalne, a jednocześnie powinny pasować do naszego stylu i komponować się z całym wnętrzem. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie do salonu, są komplety mebli. Wielu osobom kojarzą się one z meblościankami, znanymi z mieszkań naszych dziadków. Na szczęście współczesne meblościanki nie są tak masywne i mają o wiele bardziej zróżnicowane bryły.

Komplety mebli są uniwersalne i pozwalają na doskonałe zagospodarowanie przestrzeni. Meble można dowolnie łączyć i ustawiać, dzięki czemu można je dopasować do wnętrza. To daje dużo możliwości w kwestii konfiguracji. Nie trzeba wybierać jednego, gotowego zestawu. Taka opcja zadowoli każdą osobę, która ceni indywidualność.

Komplety mebli – klasyka i nowoczesność

Każdy komplet składa się ze zróżnicowanych brył, które mają zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne kształty. Miłośników tradycyjnego stylu zadowolą zestawy o ponadczasowej, klasycznej stylistyce. Meble wykonane z materiałów imitujących lite drewno dodają wnętrzu elegancji. Wersja w ciemnych kolorach sprawdzi się do dużych pomieszczeń. Z kolei jasne meble to wybór to niewielkich pokoi, które muszą być optycznie powiększone. Klasyczne komplety mebli są utrzymane w jednej wersji kolorystycznej. Proste, solidne meble to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Osoby, które cenią lekkie formy docenią nowoczesne zestawy. Unikatowe bryły o ciekawym designie można dowolnie komponować. To pozwala na wybór tylko tych mebli, które potrzebujemy. Drewniane meble z białymi frontami, ciemniejsze z frontami w wysokim połysku – wybór jest naprawdę szeroki. Te meble charakteryzują się też ciekawymi dodatkami takimi jak oświetlenie LED czy hartowane szkło.

Wybieramy komplet mebli do salonu

Za wyborem kompletów mebli przemawia też ich duża uniwersalność. Meble do salonu skomponowane z zestawu, mają często swoje odpowiedniki w wersji do sypialni lub domowego biura. Komplety mebli to przede wszystkim komody, regały i witryny. Są to elementy niezbędne w salonie. Komoda z szufladami pozwala na przechowywanie wielu rzeczy, które nie muszą być wyeksponowane. W niewielkich mieszkaniach mogą one służyć do przechowywania ubrań. Regały pozwalają na zbudowanie domowej biblioteczki. Oszklona witryna daje szansę na pokazanie kolekcji porcelanowych filiżanek czy rodzinnych pamiątek. Salon nie może się obejść bez stolika RTV. To nie tylko podstawa do telewizora, ale też miejsce do ustawienia dekodera czy konsoli. Półki pozwalają na trzymanie tam gier czy dodatkowych akcesoriów.

Meble w kompletach mają różne wymiary, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do rozmiarów pomieszczenia i zestawiać ze sobą. Nie trzeba skupiać wszystkich mebli na jednej ścianie. Jeśli pomieszczenie na to pozwala, można meblami dowolnie manipulować, do momentu otrzymania idealnej kompozycji.

Komplety mebli i nowoczesne meblościanki sprawdzą się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i niewielkich wnętrzach. Pozwalają na uzyskanie funkcjonalnego salonu. Jednocześnie można je dowolnie komponować, dzięki czemu wnętrze otrzyma indywidualny charakter i stanie się wizytówką całego mieszkania.

No votes yet.
Please wait...