Chociaż wszyscy marzymy o dużym mieszkaniu, to podczas urządzania wnętrz często dociera do nas, że takie pomieszczenia też mają swoje minusy. Na pewno ciężej jest w nich osiągnąć przytulny efekt. Dzięki kilku radom stworzenie przyjemnego i funkcjonalnego wnętrza powinno nam się jednak udać.

Duże pomieszczenia pozwalają na wykorzystanie ciemnych materiałów

Jedna z najważniejszych zasad wystroju wnętrz to wykorzystywanie do małych pomieszczeń jasnych barw. Wszystko po to, żeby wizualnie powiększyć przestrzeń. Przy dużych pomieszczeniach nie musimy się tym już martwić – możemy sobie pozwolić na wybranie ciemniejszych farb na ściany, tapet, obić mebli i drewna. Dzięki temu możemy stworzyć eleganckie wnętrza, które będą wydawały się bardziej kameralne.

Meble modułowe mogą pomóc nam zagospodarować przestrzeń

Meble modułowe to wspaniała opcja na zagospodarowanie dużej powierzchni – dotyczy to przede wszystkim kuchni. Zabudowa składa się z modułów, które występują w wielu rozmiarach, co pozwala na wypełnienie nimi niemal każdej wolnej przestrzeni. Możemy dowolnie dobierać ilość szuflad, szafek, półek i zaprojektować je pod kątem naszych potrzeb, przyzwyczajeń i upodobań. Kuchnię możemy zaprojektować samodzielnie na stronie agatameble.pl – w opinii klientów Salonów Agata planer kuchni jest bardzo intuicyjny. 

Wybierz duże meble

Ten punkt może wydawać się oczywisty, ale warto przypomnieć – przy dużych pomieszczeniach nie musimy się ograniczać. Dlatego wybierzmy duży zestaw kanapowy, dużą szafę, duży stół, przy którym zmieści się cała nasza rodzina. Nie żałujmy sobie i nie pozostawiajmy dużych pustych przestrzeni w naszym mieszkaniu.

Wydziel różne strefy przy pomocy mebli i dywanów

Jeżeli posiadamy duży salon połączony na przykład z jadalnią, a nie chcemy stawiać ścian, to możemy podzielić pomieszczenie przy pomocy mebli. Idealne będą tutaj otwarte regały, które będą przepuszczać światło, ale też optycznie zmniejszą przestrzeń.

Do wydzielania poszczególnych stref (na przykład wypoczynkowej i jadalnej) idealne będą też dywany – najlepiej, jeżeli będą dużych rozmiarów i w barwach kontrastujących z podłogą.

Zagrać pomieszczenie

Rzecz jasna w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Im więcej roślin, ozdób, lamp, obrazów i wszelkiego rodzaju bibelotów rozstawimy w naszym mieszkaniu, tym będzie się wydawało bardziej przytulne. Oczywiście łatwo jest przesadzić, dlatego kupujmy ozdoby stopniowo.

No votes yet.
Please wait...