Decyzja o wybudowaniu domu jest jedną z ważniejszych i bardziej odpowiedzialnych. Większość z nas podejmuje ją tylko raz na przestrzeni całego życia i marzy o tym, aby na podstawie idealnego projektu powstała wspaniała realizacja architektoniczna.
Pierwszym krokiem do zaprojektowania wymarzonego domu będzie podjęcie decyzji o współpracy z biurem projektowym. Możesz udać się do niego z wstępnym planem, jeśli masz już jakieś pomysły.
Ponadto, jeśli chcesz być jeszcze lepiej przygotowany i masz jakieś doświadczenie w tym zakresie (na przykład ukończyłeś kurs AutoCAD) możesz przygotować swój wstępny projekt, który pokażesz architektowi w czasie Waszego pierwszego spotkania.
Konkurencja w sektorze biur projektowych jest dość duża i z roku na rok przybywają kolejne dziesiątki działalności tego typu. Do wyboru są duże przedsiębiorstwa, zatrudniające nawet kilkudziesięciu pracowników, mniejsze pracownie (od kilku do kilkunastu architektów) oraz drobne rodzinne firmy i działalności jednoosobowe.
Jak jednak wybrać właściwie i zyskać gwarancję profesjonalnej obsługi oraz odpowiedniego podejścia do klienta? Najlepiej skorzystać z usług najlepszych biur architektonicznych w Polsce.

JEMS Architekci

Jest to biuro projektowe, założone w 1988 roku w Warszawie. Od lat zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach architektoniczny na najlepsze projekty. Zdobyli między innymi Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za projekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

APA Wojciechowski

Skrót wziął się od nazwy Autorskie Pracownie Architektury, a firma od 1982 roku tworzy zachwycające obiekty biurowe, handlowe, przemysłowe oraz mieszkaniowe. Pracownia nagradzana jest za swoje realizacje oraz za ekologiczne podejście do projektowania.

Kuryłowicz & Associates

Jest to pracownia znana między innymi ze współtworzenia projektu Muzeum Historii Żydów Polskich, za który to otrzymali liczne nagrody. Pracownię założył Stefan Kuryłowicz, a pomagała mu prof. Ewa Kuryłowicz. Działają już od ponad 25 lat i jak sami mówią, łączy ich chęć odnajdowania prawdy o każdym kolejnym kawałku przestrzeni. Posiadają swoje siedziby w Warszawie oraz Wrocławiu.

AMC Chołodzyński

Jest to powstała w 1998 roku pracownia, która zaprojektowała między innymi jedną z warszawskich stacji metra. Trzon zespołu zbudowany jest z młodych architektów o bogatym stażu i solidnych podstawach teoretyczno-praktycznych.

KWK Promes

Na czele tego utytułowanego zespołu stoi Robert Konieczny, architekt, który zyskał uznanie oraz sławę na arenie międzynarodowej. Zaprojektowane przez niego budynki (Dom Atrialny oraz Dom Ukryty) zyskały miano najlepszych budynków świata.
Biuro otrzymuje każdego roku wiele polskich i europejskich nagród za swoje realizacje. Pracownia specjalizuje się w projektach budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Z pewnością nie będą również mieli problemu z doborem odpowiedniej elewacji czy okien dachowych.

Konior Studio

Ta pracownia założona została w 1995 roku, a jej zespół składa się z ponad 20 doświadczonych architektów. Mogą pochwalić się ponad setką realizacji, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Wielka chlubą tego biura architektonicznego jest niewątpliwie budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którego główna sala została uznana za najlepszą salę muzyczną w całym kraju.

Tamizo Architects

Jest to autorska pracownia architektoniczna, której specjalnością jest architektura wnętrz. Stawiają na proste i eleganckie projekty, w których liczy się każdy detal. Mocno skupiają się na doborze materiałów, preferując te najbardziej naturalne takie jak beton, kamień, drewno czy szkło.
Ich nowoczesne domy mieszkalne odznaczają się minimalistycznym perfekcjonizmem, więc z pewnością zaproponują nieszablonowe rozwiązania takie jak połączenie szkła i metalu w gabinecie czy betonowe posadzki w salonie.

WXCA

Jest to pracownia, która ma bardzo szeroki zakres kompetencji. Potrafią zaprojektować zdobywające nagrody budynki, znają się na architekturze krajobrazu, a także na realizacja urbanistycznych i inżynieryjnych. Nie straszne im również projektowanie wnętrz. Są laureatami wielu nagród, a także mogą się pochwalić dominacją do nagrody Miesa van der Rohe.

BXB Studio

Jest to stosunkowo młoda pracownia (założona w 2009 roku), która jednak może się już pochwalić licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami w międzynarodowych konkursach. Sam właściciel biura określany jest jako jeden z najbardziej obiecujących młodych architektów na świecie. Architekci BXB Studio starają się łączyć praktyczną warstwę projektu z jego estetycznymi walorami.

Zalewski Architecture Group

Ta założona w 2005 roku pracownia ma na swoim koncie wiele nieszablonowych projektów, które były wielokrotnie nagradzana. Jej projektanci pracują jako wykładowcy na największych polskich uczelniach oraz zasiadają w jury prestiżowych konkursów. Mają na swoim koncie ekskluzywne biurowce, obiekty hotelowe czy zachwycające apartamentowce.

Pracownia Architektoniczna Kwadrat

Początki tego biura projektowego sięgają 1986 roku. Pracownia ta była jedną z pierwszych prywatnych firm projektowych w Polsce. Główne filary działalności tego biura to doświadczenie oraz kreatywność. Mają na swoim koncie ponad 40 prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych oraz urbanistycznych.

No votes yet.
Please wait...