W ostatnim czasie beton stał się materiał bardzo pożądanym i wręcz rozchwytywanych w różnych przestrzeniach – zarówno tych mieszkalnych, jak i tych bardziej publicznych. Nic w tym dziwnego – beton to materiał bardzo uniwersalny, który świetnie się sprawdza na posadzkach, blatach, lampach i wielu innych elementach.

Kilka słów o betonie

Beton przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Jeszcze nie tak dawno był kojarzony jedynie z blokami z wielkiej płyty, co niekoniecznie działało na jego korzyść. Obecnie w architekturze możemy obserwować przysłowiowy ogromny „boom” na beton, który chętnie jest wykorzystywany w bardzo wielu elementach w przestrzeni mieszkalnej. Co ciekawe, wiele osób decyduje się również na betonowe posadzki w swoich industrialnych mieszkaniach, które dzięki możliwości zabarwienia na wybrany odcień prezentują się niezwykle nowocześnie i są one bardzo łatwe w utrzymaniu. Beton zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne, dlatego pewnie moda na ten surowiec nie przeminie zbyt szybko.

Szlifowanie i polerowanie posadzek betonowych

Aby beton na podłodze prezentował się niezwykle nowocześnie i wręcz nienagannie musi być on odpowiednio położony, a jego powierzchnia wyszlifowana. Okazuje się, że otrzymanie idealnej, betonowej posadzki wcale nie jest takie proste i wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również odpowiedniego sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zatrudnienie specjalistycznej ekipy, która doskonale zna się na swojej pracy i profesjonalnie podchodzi do każdego klienta. Polerowanie planetarne to specjalistyczna metoda szlifowania posadzki betonowej, która odpowiednio przeprowadzona zapewnia fantastyczny efekt.

Szlifowanie planetarne to nic innego jak wykonanie sekwencji następujących po sobie czynności w odpowiednim czasie i kolejności. Cały proces rozpoczynamy od szlifowania nałożonego betonu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Szlifowanie można wykonywać na sucho lub na mokro w zależności od maszyny szlifującej. Następnie należy umyć całą powierzchnię zeszlifowanego betonu i odpowiednio ją utwardzić, aby była trwała i wytrzymała. Na końcu posadzka musi zostać zaimpregnowana, aby efekt utrzymał się przez długie lata. Dzięki ostatecznej impregnacji powierzchnia betonu staje się nie tylko wodoodporna, ale także odporna na ścieranie.

Dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązania?

Przede wszystkim beton jest materiałem niezwykle wszechstronnym, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze doskonale się prezentuje we wnętrzach – zarówno prywatnych mieszkalnych, jak i publicznych w urzędach. Ponadto Odpowiednio wyszlifowana, a następnie zaimpregnowana posadzka nie tylko jest niezwykle odporna i świetnie się prezentuje, ale również jest ona odporna na wnikanie brudu i pyłów, a co za tym idzie, jest ona niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. Warto również podkreślić, że szlifowanie i polerowanie posadzki betonowej to proces, który jest bardzo przyjazny środowisku naturalnemu. Podczas całego wykonania fachowcy w żadnym momencie nie używają trujących poliuretanów, wosków czy rozpuszczalników, ani też lotnych związków organicznych. Do procesu szlifowania i polerowania posadzek betonowych używane są tylko i wyłącznie naturalne woski, które zapewniają doskonały, końcowy efekt dekoracyjny.

Finalna posadzka betonowa jest bardzo tania w utrzymaniu czystości – nie trzeba ją co roku impregnować jak np. w przypadku drewna. Dodatkowo posadzka prezentuje się naprawdę fantastycznie i co ciekawe, wypolerowany beton, pomimo wysokiego połysku nie jest wcale śliski.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą ECO-PARA.

No votes yet.
Please wait...