Wśród wielu nowoczesnych patentów na wystrój oraz wyposażenie kuchni, jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest ostatnio płyta gazowa. Dzięki połączeniu fenomenalnej funkcjonalności z rewelacyjnym wyglądem otrzymujemy produkt idealnie wpasowujący się w stylistykę współczesnych kuchni. W Polsce jednym z największych producentów płyt gazowych jest firma Solgaz. Przekonajmy się, co oferują i jakich funkcji możemy się spodziewać po ich produktach.

Ekonomiczne rozwiązanie dla każdej kuchni

Co sprawia, że płyty gazowe firmy Solgaz cieszą się taką popularnością? Przede wszystkim ich wyjątkowa wydajność, ekologiczność oraz niskie zużycie energii. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możliwe stało się zmniejszenie ilości potrzebnej energii przy jednoczesnym bardzo wydajnym ogrzewaniu płyty. Cały sekret polega na punktowym ogrzewaniu konkretnej przestrzeni oraz wykorzystaniu wydzielanego ciepła pod taflą palników, dzięki czemu osiągamy maksymalne spalanie oraz możliwość wykorzystania „darmowej” energii w specjalnych polach, dzięki którym zużycie gazu zmniejsza się nawet o 50%. Gaz spalany jest z najwyższą dokładnością, dzięki czemu emisja spalin do środowiska jest bardzo niska, co świadczy o bardzo ekologicznym podejściu do tworzenia swoich produktów przez firmę Solgaz.

Dużą przewagą nad klasycznymi kuchenkami jest bezpieczeństwo korzystania z płyty gazowej. Brak płomienia minimalizuje szanse przypadkowego poparzenia się podczas przygotowywania posiłku. Dodatkowo tylko określona, stosunkowo niewielka powierzchnia jest gorąca, dzięki czemu jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie dla osób posiadających małe dzieci, a także dla tych, którzy lubią wykonywać wiele czynności naraz. Bardziej zaawansowane płyty posiadają także funkcję blokady, dzięki której przypadkowa zmiana ustawień stanie się niemożliwa. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje aktualne dane, takie jak pozostały czas do ukończenia dania oraz temperaturę, co także jest sporym ułatwieniem i pomocą przy przygotowywaniu bardziej wymagających posiłków.

Na koniec warto wspomnieć o niebanalnym wyglądzie samych płyt. Zajmują bardzo mało miejsca, idealnie wkomponowują się w wystrój kuchni, a czarna powierzchnia nadaje jej gustownego i stylowego charakteru. To idealna alternatywa dla klasycznej kuchenki oraz świetny sposób na zagospodarowanie nowoczesnej kuchni. Warto zapoznać się z ofertą firmy Solgaz i sprawić, że przygotowywanie posiłków będzie o wiele łatwiejsze, przyjemniejsze i szybsze.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...