Dekoracja okna to w teorii detal, ale o tym jak ważny, można się przekonać wchodząc do pomieszczenia, w którym okno pozostaje całkowicie odsłonięte. Coś jest nie tak. Czegoś brakuje. Aranżacja jest niekompletna. Jakimi zasadami kierować się dobierając firany do salonu ? Kiedy lepiej zdecydować się na firany gotowe a kiedy trzeba je szyć na zamówienie?

Firany gotowe, metrażowe i szyte

Kupując firanki do salonu, kuchni czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia, mamy do wyboru trzy możliwości:

  • Firany gotowe – przygotowane do powieszenia. Wykończone, z listwami i taśmami, przeszyciami i dekoracjami. Po prostu wyciągamy je z opakowania (jeśli trzeba prasujemy) i zawieszamy. Wygodnie, szybko i bez problemu. Niestety to rozwiązanie można zastosować jedynie wtedy, kiedy mamy typowe okna. W przypadku jakichkolwiek zmian – np. w samodzielnie budowanych domach bądź starych lokalach w kamienicach, zakup gotowej firanki w odpowiedniej szerokości i długości może być nie lada wyzwaniem.
  • Firany metrażowe – ogromny wybór wzorów, znacznie niższa cena niż w przypadku firan gotowych ale (niestety) konieczność samodzielnej aranżacji (wykończenie, obrębianie). To idealny wybór dla tych, którzy lubią zmiany, mają nietypowe zapotrzebowania w zakresie aranżacji, szukają firanek w konkretnym stylu bądź mają nietypowe rozmiary okien. Firany do salonu na metry sprawdzą się również tam, gdzie ważna jest cena dekoracji – to bowiem najtańsza opcja.
  • Firany szyte – luksus, elegancja i wygoda. To opcja dla tych, którzy chcą mieszkać pięknie i komfortowo a jednocześnie nie mają ani sił ani chęci na to, by zajmować się aranżacją okna samodzielnie. Przy szytych na zamówienie firanach, wybiera się konkretny rodzaj materiału i wzór z katalogu bądź kupuje firany na metry a szwaczka wyspecjalizowana w szyciu firan proponuje konkretną aranżację okna w stylu, który będzie pasował do całości pomieszczenia. Firanki szyte na zamówienie to gwarancja indywidualnego dopasowania firan zarówno do wymiarów okna jak i stylu pomieszczenia. Niestety, jest to również opcja najbardziej kosztowna.

Firany do salonu – którą opcję wybrać?

Wszystko zależy od naszych potrzeb i zasobności portfela. Firany szyte dają pewność idealnie dopasowanej aranżacji. Przy czym z powodzeniem można najpierw wybrać firankę, która się nam podoba (po prostu kupić firanę na metry) a następnie zlecić jej przygotowanie. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wcześniejsza konsultacja z osobą, która będzie je szyć  i która pomoże dobrać najbardziej pasujące do wnętrza rozwiązanie. Z kolei firany do salonu na metry , to opcja dla tych, którzy chcą udekorować okno mniejszym kosztem, ale również zależy im na indywidualnym stylu wnętrza.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe. Firany gotowe oraz firany na metry można znaleźć w sklepie https://firaneo.pl/firany-gotowe

No votes yet.
Please wait...