Łazienka to przestrzeń, która wymaga wyjątkowej uwagi w kwestii aranżacji wnętrza. To miejsce, które w naszym wyobrażeniu jest swoistym domowym spa ku całkowitemu odprężeniu po długim dniu w pracy. Oprócz zadbania o kwestię funkcjonalności łazienki, warto zatroszczyć się o jej interesujący design. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, w jaki sposób wyróżnić naszą łazienkę.

Praktyczna dekoracja

Na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań dekoracyjnych do przestrzeni łazienkowej. Od kilku sezonów nie słabną motywy orientalne, które najczęściej umieszczane są na kafelkach lub w formie kontrastujących z wnętrzem akcesoriów. Obecnie jednym z najpopularniejszych trendów są fototapety, będące zarówno estetyczną, jak i praktyczną opcją dekoracji. Zatem ornamenty na fototapecie są jak najbardziej wskazane.

Powszechnie powtarzanym mitem jest słaba jakość fototapet, które pod wpływem wilgotności panującej w łazience w krótkim czasie ulegają zniszczeniu. Nic bardziej mylnego! W sklepach takich jak http://iruto.pl można znaleźć produkty wykazujące wysokie właściwości techniczne, np. wodoodporność czy wytrzymałość względem potencjalnych uszkodzeń zewnętrznych.

Morze Śródziemne w łazience

I nie tylko. Masz ochotę na Ocean Spokojny lub dziką plażę w Batumi z czarnomorskim horyzontem w tle? To świetna alternatywa dla uzupełnienia i podkreślenia charakteru wnętrza niesztampowym motywem fototapety, dzięki któremu relaks w wannie z pewnością nabierze nowego znaczenia.

W prostocie siła

Jeszcze do niedawna modne były łazienki, które swoją aranżacją przywodziły na myśl istne łaźnie miejskie lub luksusowe salony kąpielowe. Dziś stylowe szczyty zdobywa minimalizm, harmonia i prostota w połączeniu z wysoką jakością wykonania poszczególnych elementów. Te cechy może doskonale odzwierciedlić precyzyjnie wybrany motyw fototapety, który w efekcie stworzy strefę absolutnego komfortu.

Konsekwencja kompozycji

Przestrzeń zarówno łazienkowa, jak i każda inna powinna być właściwie skomponowana. Chodzi o zachowanie konsekwencji stylu, kolorystyki i faktur wykorzystanych we wnętrzu. Wyłącznie w taki sposób osiągniemy zamierzony cel i będziemy mogli cieszyć się znakomitą aranżacją, która ma w zamyśle służyć niekoniecznie na chwilę.

Gotowi na metamorfozę?

No votes yet.
Please wait...