Nie każdy ma czas i pieniądze na kompletną odmianę swojego domu lub mieszkania. Na całe szczęście istnieje dobry i szybki sposób, aby tanim nakładem zmienić jego wygląd – jest nim fototapeta.

Błyskawiczna zmiana

Fototapeta to wielkoformatowy obraz do naklejenia na ścianę, szafę, drzwi, cokolwiek chcemy. Ostatnio ta metoda ozdabiania domu wróciła do łask klientów i coraz więcej osób chce fototapetę w swoim mieszkaniu. Ma to bezpośredni związek z dynamicznym rozwojem fotografii cyfrowej oraz grafiki. Obecnie nie ma wzoru, którego nie moglibyśmy zamówić lub samemu przyszykować pod zamówienie. Tak wielka dowolność sprawia, że klienci sami wymyślają, jaki rodzaj wzoru chcieliby widzieć na swojej ścianie, następnie szukają wykonawcy, który spełni ich wizję. Jest to sytuacja odwrotna do większości aktów sprzedaży produktów, podczas których to prezentowany towar ma być na tyle atrakcyjny, aby przyciągnąć klienta. Dodatkową zaletą wyboru fototapety jest szybki termin realizacji zamówienia – w większości przypadków w ciągu dobry zostaje nadana wysyłka. Radość z możliwości szybkiego zrealizowania swojego pomysłu jest często ogromna.

Gdzie umieścić fototapetę?

Zaciekawieni pomysłem ozdobienia swojego mieszkania fototapetą, potrzebujemy inspiracji, gdzie wypadnie najlepiej. Najbardziej popularne i efektowne miejsca na umieszczenie fototapety to:

  • salony – zazwyczaj jedna ściana jest ozdobiona fototapetą, a reszta w stonowanych kolorach
  • kuchnie – zamiast kafelek, w miejsca zagrożone opryskaniem
  • łazienki – nie zastąpią kafelek, lecz ładnie wyglądają z nimi przeplecione, np. za tylną ścianą kabiny prysznicowej
  • pokoje dziecięce – obojętnie, czy mowa o małym szkrabie, czy zbuntowanym nastolatku, fototapeta ciekawie ozdobi jego pokój. Można ją dobrać pod kątem zainteresowań dziecka.

Tylko ściany?

Dodatkową zaletą fototapet jest to, że można nimi ozdabiać nie tylko ściany, lecz także drzwi i fronty szaf, stolików, sprzęty AGD. Fototapety są robione na wymiar, można zatem swobodnie dopasować je do rozmiaru sprzętu, na którym mają być umieszczone. Daje to niezliczoną ilość kombinacji, jakie możemy przeprowadzić w procesie ozdabiania domu.
Serdecznie zachęcamy do wypróbowania fototapet – Twój dom już nigdy nie będzie taki sam.

No votes yet.
Please wait...