Wykańczając mieszkanie w pierwszej kolejności skupiamy się na doborze odpowiedniego koloru ścian, paneli, płytek,  w końcu mebli i sprzętu. W tak wyposażonym mieszkaniu prędzej, czy później zacznie nam czegoś brakować. To dekoracje nadadzą mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru. Pomysłów na dekoracje wnętrza jest mnóstwo, począwszy od stojących figurek, wazonów, rzeźb, skończywszy na dekoracjach ścian, gdzie również mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości. Ogólny przegląd ciekawych dekoracji ściennych poruszaliśmy w jednym z ostatnich naszych postów. Dzisiaj chciałabym się skupić typowo na dekoracjach samoprzylepnych takich jak fototapety oraz naklejki.

Fototapety na ścianę

Fototapety dostępne są na rynku już od dawna, jednak obecnie przeżywają ponowny rozkwit. Szczególnie na topie są fototapety 3D. Rozwój fotografii cyfrowej dał możliwość wydruku fototapet z wyjątkowymi grafikami w najwyższej jakości.

Wybór ilustracji jest ogromny. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dzięki fototapetom możemy spać pod palmami, podziwiać niezwykłe widoki, zachwycać się przyrodą, przenieść się do Paryża i każdego zakątka świata, a dzieci mogą „zamieszkać” ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Na tym polega cała magia fototapet.

Fototapety to z pewnością odważna forma dekoracji, ale jest w stanie odmienić wnętrze, jak żadna inna. Odpowiedni dobór wzoru pozwoli nam optycznie powiększyć małe pomieszczenie.

Fototapeta powiększająca przedpokój 3D

Fototapeta powiększająca przedpokój 3D – https://myloview.pl/

Dla starszych i niezbyt reprezentatywnych ścian fototapeta pozwoli zakryć niedoskonałości. W końcu smutnym i szarym mieszkaniom nada koloru i wniesie mnóstwo optymizmu.

Fototapety znajdą swoje zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu: w salonie, sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcym, kuchni, a nawet w łazience. Co więcej mogą zdobić nie tylko ściany, ale i drzwi czy sprzęt AGD.

W zależności od pomieszczenia, w  którym chcemy zamieścić fototapetę należy dobrać odpowiedni materiał. Szczególnie istotny jest dobór fototapety do kuchni i łazienki. Tam zastosowanie znajdą fototapety laminowane, które chronić będą nadruk przed wilgocią i utratą wyrazistych kolorów.

Naklejki na ścianę

Drugą ciekawą formą dekoracji samoprzylepnej na ścianę są naklejki. Fototapety najlepiej wyglądają, gdy wypełniają całą powierzchnię (całą ścianę, część nad blatem, całe drzwi). Naklejki z kolei doskonale sprawdzą się, gdy chcemy ozdobić jedynie część ściany lub nadać drobnego akcentu w danym pomieszczeniu. Co się nie zmienia w przypadku naklejek, to ogromny wybór. Do dyspozycji mamy naklejki ze zwierzętami, z roślinami, miastami i krajobrazami, z owocami, z napisami, z postaciami z bajek i tak można by jeszcze długo wymieniać:) Za pomocą tych dekoracji możemy również ozdobić drzwi, lodówkę, laptopa i szafę.

Naklejka na ścianę drzewo

Źródło: https://myloview.pl/

Zalety samoprzylepnych dekoracji

Samoprzylepne dekoracje są bardzo proste w montażu. Dzięki nim możemy diametralnie odmienić wnętrze. Cena tego typu dekoracji również nie jest wysoka w porównaniu np. z tradycyjnymi obrazami. Największą trudnością jaka nas czeka gdy zdecydujemy się na jedną z tych form dekoracji, to wybór odpowiedniego wzoru. Ale to też jest zaleta, bo tak naprawdę możemy „wnieść” do mieszkania co nam się tylko zamarzy.

No votes yet.
Please wait...